Sypialnia skandynawska

Sypialnia skandynawska

Obecnie styl skandynawski jest niezwykle popularny podczas urządzania mieszkań. Doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu, a przez wiele osób najbardziej uwielbiany jest w sypialni.

Sypialnia urządzona w stylu skandynawskim jest niezwykle wygodna i przytulna. Jasne barwy sprawiają, że odpoczywając w niej po ciężkim dniu możemy odpocząć, uspokoić się oraz zrelaksować.

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

W celu uzyskania zadowalającego efektu końcowego warto zacząć od dobrania odpowiedniej bazy, czyli koloru ściany oraz podłogi.
Styl skandynawski charakteryzuje się dominacją jasnych barw, a więc białego koloru oraz szarości i jasne barwy.

Natomiast jeśli chodzi o podłogi, to warto położyć naturalne drewno lub pokryć je białą farbą. Chcąc urządzić sypialnię w tym stylu to raczej nie sprawdzą się wykładziny dywanowe, natomiast pożądane są odpowiednio dobrane dywany.

Sypialnia skandynawska – jak dobrać idealne meble?

Wybierając do sypialni meble w stylu skandynawskim, warto postawić na biel. Idealnie prezentują się jasne, drewniane meble w kolorze szarym oraz białym. Najważniejszą rolę w tym pomieszczeniu odgrywa też łóżko, które powinno być wyposażone w wygodny materac. Sen jest podstawą prawidłowego, codziennego funkcjonowania, więc materac powinien być wykonany z bardzo dobrych materiałów. Można ograniczyć się do materaca położonego bezpośrednio na podłodze.

Co więcej w wielu nowoczesnych sypialniach w stylu skandynawskim można bardzo często spotkać łóżko z palet. Wówczas to na pomalowanych paletach położony jest bezpośrednio materac.

Koło łóżka idealnie sprawdzają się nieduże nocne stoliki oraz małe szuflady, bowiem w stylu tym podstawa to umiar i prostota. Szafa powinna być zastąpiona prostym, drewnianym wieszakiem na kółkach, bowiem taka konstrukcja doskonale wpisuje się w estetykę tego nowoczesnego stylu.

Styl skandynawski – idealne dodatki do sypialni

W czasie doboru dodatków najważniejsze są tkaniny, a więc pościel, poduszki, narzuty oraz zasłony. Warto postawić na delikatne, jasne wzory o stonowanych odcieniach. Natomiast jeśli chodzi o poduszki to można pozwolić sobie na odrobinę żywego koloru.

Zobacz też:  Meble do pokoju chłopięcego

Na ścianach powinny znaleźć się zdjęcia w ramce oraz punktowe oświetlenie. Dobrym wyborem są na przykład zdjęcia z podróży na czarno- białym tle oraz obrazy, które to przedstawiają podobną stylistykę.

Istotna rolę odgrywają też okna, które to powinny być minimalistycznie zagospodarowane, Zatem warto powiesić w nich tylko same zasłony lub rolety. Dzięki temu do wnętrza będzie wpadało dużo naturalnego światła. Doskonałym uzupełnieniem ram okiennych będą postawione na parapecie świeczniki oraz lampki. Całość powinny uzupełniać gustownie dobrane poduszki czy kolekcja ulubionych książek.

Może Cię także zainteresować: