Narożnik do sypialni

Narożniki kojarzą nam się przede wszystkim z salonem, gdzie pełnią funkcję wypoczynkowe. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby narożnik znalazł się także w sypialni – niekiedy jest jeszcze wygodniejszy niż tradycyjne łóżko z materacem.

Co powinien posiadać odpowiednio dobrany narożnik do sypialni? Jakimi cechami powinien się wyróżniać? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Narożnik do sypialni

Odpowiedni rozmiar

Narożnik do sypialni powinien przede wszystkim charakteryzować się odpowiednim rozmiarem. W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na wielkości po rozłożeniu. Z praktycznego punktu widzenia im większa jest powierzchnia spania, tym lepiej dla użytkownika. Gdy narożnik przeznaczony jest dla dwóch osób, wówczas minimalna szerokość powinna oscylować w graniach 140 cm. O ile jest to możliwe, warto wybierać egzemplarze o nieco większej powierzchni- 160 cm będzie w zupełności komfortowe. Sypialnia z narożnikiem wbrew pozorom może okazać się jeszcze przyjemniejsza, niż w sytuacji, kiedy umieścimy tradycyjne łóżko z materacem, które nie zawsze prezentuje się ciekawie pod względem wizualnym.

Zobacz też:  Jak odnowić starą szafę?

Narożnik do sypialni

Satysfakcjonująca tapicerka

Większości z nas zależy nie tylko na funkcjonalności, ale również na satysfakcjonującym wyglądzie. Dlatego też narożniki do sypialni powinny być wykonane z atrakcyjnych materiałów. Niekiedy decydujemy się na tapicerkę skórzaną- wygląda ona bardzo luksusowa, jednocześnie jest ponadprzeciętnie wytrzymała. W przypadku intensywnej eksploatacji ma to niemalże kluczowe znaczenie. Pamiętajmy jednak, że jest ona chłodna i śliska w dotyku, co nie dla wszystkich jest satysfakcjonujące. Istnieje większe prawdopodobieństwo zsuwania się prześcieradła, co może okazać się niezbyt komfortowe.

Wygodny materac

Kupując narożnik do sypialni nie mamy zbyt dużego wpływu na materac. Z praktycznego punktu widzenia możemy zdać się na ofertę producentów. Pomimo wszystko możemy wybrać taki model, który będzie dla nas możliwie najwygodniejszy. Do wyboru mamy materace sprężynowe i piankowe. Te pierwsze charakteryzują się tym, że posiadają dwa rodzaje sprężyn, czyli faliste i bonnelowe. Sprężyny faliste poprawiają sprężystość i wytrzymałość całej konstrukcji, natomiast te bonnnelowe działają punktowo, czyli w miejscach, gdzie nacisk jest stosunkowo największy. Alternatywnym rozwiązaniem są pianki wysokoelastyczne, które świetnie dopasowują się do ciała.

Pojemnik na pościel

Warto zdecydować się na narożnik do sypialni, który posiada pojemnik na pościel. Gdy nie jesteśmy zainteresowani codziennym ścieleniem łóżka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam zupełnie inny przedmiot. Jeśli jednak narożnik służy nam także na co dzień, pojemnik to niemalże kwestia priorytetowa. Wbrew pozorom rozwiązanie to nie jest kosztowne, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet posiada.

Może Cię także zainteresować: