Narożniki nierozkładane – czym się charakteryzują?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie narożnika nierozkładanego, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to bardzo praktyczny mebel, który spotykany jest w wielu salonach. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Sprawdza się przede wszystkim do relaksu. Można na nim wygodnie i komfortowo oglądać telewizję, leżeć, czytać książkę, a nawet zrobić krótką drzemkę. Co więcej, narożnik nierozkładany jest strzałem w dziesiątkę w przypadku spotkań towarzyskich.

Zobacz naszą pełną ofertę narożników: Kliknij tutaj!

Nadaje się dla domowników, którzy posiadają osobna sypialnię i dodatkowe meble, na których możliwe jest przenocowanie odwiedzających. Narożniki bez funkcji spania mogą się od siebie różnić aspektami wizualnymi. Wybierać możemy pomiędzy modelami L-kształtnymi i U-kształtnymi. Ostateczny wybór powinien opierać się przede wszystkim na indywidualnych preferencjach klientów. Należy także wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń. Narożniki L-kształtne idealnie sprawdzą się do niewielkich pomieszczeń. Alternatywnym rozwiązaniem są meble U-kształtne, które to wyróżniają się dłuższymi bokami. Są znacznie częściej kupowane przez właścicieli dużych mieszkań lub domów jednorodzinnych. Co ciekawe, narożniki do salonu nierozkładane dostępne są w trzech wersjach: prawostronnej, lewostronnej i uniwersalnej.

Narożniki nierozkładaneNarożniki nierozkładane – sposób na stworzenie przestrzeni wypoczynkowej?

Coraz częściej narożniki nierozkładane tworzą niemalże idealną przestrzeń wypoczynkową we wnętrzu. Niejednokrotnie dochodzi do incydentów, w których posiadamy wiele mebli, na których goście mogliby zostać przenocowani. W konsekwencji dodatkowe miejsce do spania jest czymś bezużytecznym. W takich przypadkach kanapa narożna bez funkcji spania wydaje się być strzałem w dziesiątkę. W połączeniu z innymi elementami, narożnik nierozkładany może ciekawie prezentować się wizualnie. Dodatkowo zalecany jest w sytuacji, kiedy odwiedzą nas liczni goście.

Zobacz też:  Meble do samodzielnego montażu - to prostsze, niż myślisz

Sprawdź też: narożniki pikowane

Tego typu meble są na tyle długie i szerokie, że każda osoba odwiedzająca nas znajdzie swój kątek. Narożniki na nóżkach uznawane są za designerskie, jednocześnie wyróżniają się ponadprzeciętną wygodą. Dlatego też użycie ich w aranżacji to doskonały sposób na to, aby stworzyć idealną przestrzeń wypoczynkową. Ma to szczególne znaczenie po ciężkim dniu w pracy, gdzie jedyne o czym marzymy, to włączenie ulubionego serialu i leżenie. Wybierając wysokiej jakości materiały mamy pewność co do satysfakcjonującej wytrzymałości.

narożniki do salonu nierozkładane

Narożniki bez funkcji spania – na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Sofa narożna nierozkładana powinna być wybierana w przemyślany sposób. Takie zakupy dokonujemy raz na długi okres czasu. Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy wiele różnorodnych modeli- na pierwszy rzut oka różnica pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami jest minimalna. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka mniej oczywistych kwestii, które wbrew pozorom mogą mieć kluczowe znaczenie. W pierwszej kolejności warto zająć się aspektami wizualnymi.

narożniki bez funkcji spania

Nasz wybór powinien nieco różnić się w zależności od tego czy salon jest w stylu glamour, rustykalnym czy minimalistycznym. Nie bez znaczenia jest również zewnętrzna tkanina. Najczęściej wybierane są te gładkie, strukturalne i welurowe- ich wybór powinien być oparty na indywidualnych spostrzeżeniach. Nie w sposób nie wspomnieć o materiale wewnętrznym. Kanapa narożna bez funkcji spania może posiadać piankę lub sprężynę. Ta pierwsza możliwość jest nieco tańsza, jednakże kanapy sprężynowe wyróżniają się większą odpornością i nieco większym komfortem użytkowania.

Może Cię także zainteresować: