Narożnik dwukolorowy – najnowszy trend!

Narożniki dwukolorowe, jak sama nazwa wskazuje, to meble wypoczynkowe, które charakteryzują się tym, że ich materiał zewnętrzny może mieć dwie różne barwy. Najczęściej odmienne kolory posiadają poduszki i oparcie. Są one przeznaczone zarówno do mieszkań o niewielkich rozmiarach, jak i do ogromnych domów. Narożniki dwukolorowe wyróżniają się ponadprzeciętną funkcjonalnością. W praktyce pełnią one bowiem funkcje zarówno wypoczynkowe (do siedzenia w salonie, czytania książek, leżenia, rozmowy z gośćmi), jak i dekoracyjne.

Dodatkowo mogą służyć jako łóżka przeznaczone do spania- jest to szczególnie często widziany zabieg w niewielkich kawalerkach. Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy wiele różnych modeli, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie aspektami wizualnymi. Przykładowo narożniki dwukolorowe mogą być wykonane z ekologicznej skóry, tapicerowane lub pikowane. Dużą popularnością cieszą się meble modułowe, które posiadają funkcje rozkładania. Dzięki temu zwiększają się możliwości związane z dostosowywaniem narożników.

W jaki sposób ustawić narożniki dwukolorowe w salonie?

Sposób ustawienia narożników dwukolorowych zależny jest od kilku kluczowych kwestii. Aby podjąć najbardziej optymalną decyzję, warto w pierwszej kolejności skupić się na rozmiarach pomieszczenia i samego narożnika. Oczywiście nieco więcej możliwości mają osoby, które mieszkają w stosunkowo większych posiadłościach.

narożnik dwukolorowy

Nie ma konieczności umieszczania mebli pod ścianą – to było modne kilka lat temu. W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszy się rozwiązanie, które polega na ustawieniu narożników na środku pomieszczenia.

Może Cię także zainteresować: ogromny narożnik

Wyjątkiem jest sytuacja, w której poszczególne narożniki są na tyle duże, że mogłyby spowodować zagracenie przestrzeni- tego z pewnością każdy domownik wolałby uniknąć. Nieco trudniej wygląda to w przypadku mniejszych pomieszczeń. Aranżacja jest bowiem bardziej problematyczna. Należy uwzględnić niewielką przestrzeń i umieścić narożnik w takim miejscu, żeby nie przeszkadzał podczas codziennego poruszania się po salonie.

Narożniki dwukolorowe – czy ich aranżacja jest problematyczna?

narożnik dwukolorowy z funkcją spaniaWiele osób zastanawia się czy aranżacja narożników dwukolorowych jest problematyczna. Otóż dużo zależy od tego, w której kolejności mebel jest kupowany. Jeśli chwilę po założeniu paneli i pomalowaniu ścian, wówczas dobór nie sprawi nam najmniejszych problemów. Możemy wybrać taki model, jaki nam się podoba, byleby pasował do elementów wykończeniowych.

Sprawdź też: różowy narożnik

Jeśli jednak narożnik dwukolorowy jest kupowany na samym końcu, wówczas kluczowa jest kwestia dopasowania mebla do pozostałego wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu. Wówczas skupić musimy się nie tylko na kolorystyce, ale również na stylu, w jakim dany salon jest zaprojektowany. Narożnik dwukolorowy to świetny sposób na to, aby dodać coś innowacyjnego i rzadko spotykanego w mieszkaniach.

Może Cię także zainteresować:
Sorry no related post found