Narożniki w kształcie litery C – czyli jakie? 30 najpiękniejszych narożników, które musisz zobaczyć!

Narożniki w kształcie litery C to meble, które zaprojektowane są przede wszystkim do relaksowania się i spędzania wolnego czasu. Nadaje się jednak do spotkań towarzyskich, ze względu na to, że pomieści wiele osób. Narożnik litera C często spotykany jest również w salonach jednorodzinnych – z powodzeniem może pełnić funkcję podstawowego elementu wyposażenia domowej strefy wypoczynkowej.

Zobacz nasze wszystkie NAROŻNIKI

Zobacz też:  Regał na książki - przegląd 30 najmodniejszych regałów

Narożnik U duży – są one bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym, w konsekwencji możliwe jest umieszczanie ich na środku pomieszczenia, a nie tylko przy ścianie, jak miało to miejsce w przeszłości. Kształt podkowy zachęca do tego, aby nawiązać głębsze więzi towarzyskie. Wszystkie osoby mogą bez większych problemów utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy, co dla wielu jest kwestią niemalże priorytetową.

Narożniki w kształcie litery C

Narożnik w kształcie litery C jako synonim wygody?

Według wielu osób kanapa w kształcie C jest synonimem wygody. Jest to mebel przede wszystkim wypoczynkowy. Jego wymiary oscylują w granicach 300 cm lub więcej. Jest to świetne miejsce do relaksu dla całej rodziny, która składa się nawet z kilku osób. Nazwa tego narożnika pochodzi od charakterystycznego kształtu. Widoczne są dwa narożniki, które ustawione są do najdłużej powierzchni pod kątem 90 stopni. Gdybyśmy spojrzeli na mebel z wysokości, wówczas dostrzeglibyśmy literę C.

Dodatkowo kanapy narożnikowe w kształcie C są bardzo komfortowe.

Sprawdź też: ogromny narożnik

Zakupić można modele, które stworzone są z pianki lub sprężyn. Ostateczny wybór zależny jest jednak od spersonalizowanych preferencji. Poszczególne egzemplarze mogą posiadać różne mechanizmy związane z rozkładaniem się. Popularnym przykładem jest rodzaj włoski- we wnętrzu znaleźć można specjalna szufladkę, która po rozłożeniu zwiększa powierzchnię użytkową. Alternatywnym rozwiązanie jest “wózek”- wówczas naszym zadaniem jest pociągnięcie za siedzisko, co spowoduje ukazanie się dodatkowych elementów mebla.

narożnik litera C

Kanapa w kształcie C – na co zwracać uwagę?

Dla większości osób narożniki w kształcie litery C mają przede wszystkim atrakcyjnie wyglądać. Nie jest to jednak prawidłowe i zdrowe podejście, bowiem pamiętajmy, że narożniki są nie tylko dekoracją, ale pełnią też funkcje praktyczne. Dlatego tak ważna jest kwestia tego, aby zapoznać się z podstawowymi parametrami mebla- na tej podstawie możliwe jest podjęcie ostatecznej decyzji co do kupna. Narożniki w kształcie litery C mogą przykładowo mieć oparcie, które składa się z kilku poduszek lub stałe.

Zobacz też:  Czym charakteryzują się narożniki premium? Zobacz 20 ekskluzywnych narożników do salonu marzeń.

Jest to zależne od tego czy model jest rozkładany, czy nie.

Może Cię także zainteresować: narożnik skórzany biały

Ma to szczególne znaczenie dla tych wszystkich, którzy spędzają na sofie stosunkowo dużo czasu. Warto pamiętać, że wysokie oparcie o dużej miękkości jest nieco wygodniejsze na dłuższą metę. Narożniki w kształcie litery C różnią się od siebie nie tylko głębokością siedziska, ale także jego wysokością. Jeśli nasz wzrost jest stosunkowo niski, wówczas najpewniej wybierzemy modele o mniejszych nóżkach.

Może Cię także zainteresować: