Ogromny narożnik – na co zwracać uwagę podczas zakupu? Propozycje 40 najpiękniejszych dużych narożników do twojego wymarzonego salonu.

W każdym mieszkaniu lub domu jednorodzinnym powinien znajdować się ogromny narożnik do salonu, który będzie pełnił funkcję wypoczynkowego kącika. Im większy jest mebel, tym większy jest komfort użytkowania, co dla wielu stanowi niemalże kwestię priorytetową.

Zobacz nasze wszystkie NAROŻNIKI

Wybór narożnika powinien być każdorazowo dokładnie przemyślany, oby ostatecznie podjęta przez nas decyzja była najbardziej optymalna i korzystna. Wybierając ogromny narożnik w sposób szczególny należy skupić się na solidności wykonania. Im większa jest jakość materiałów, tym większa jest wytrzymałość mebla.

Ogromny narożnik

Dużą popularnością cieszą się modele narożników w kształcie litery U. Dostosowanie ich do wnętrza jest nieco łatwiejsze, bowiem świetnie komponują się w różnych konfiguracjach. Kolejnym kluczowym aspektem jest tworzywo materiału wewnętrznego. Największą popularnością cieszy się pianka, która jest miękka, co odpowiada indywidualnym potrzebom osób kupujących. Narożniki tapicerowane często wyposażone są w opcjonalne poduszki- mają one bezpośredni wpływ na komfort użytkowania.

Jakie zalety posiada ogromny narożnik?

Bardzo duży narożnik z funkcją spania stał się bardzo popularny z powodu tego, że rozwiązanie to łączy ze sobą funkcje fotela i sofy. Niektórzy właściciele mieszkań nie mają wystarczającej ilości przestrzeni, aby zakupić klasyczny zestaw wypoczynkowy. Narożnik jest bardzo praktycznym meblem wypoczynkowym. Jest on niemalże gwarancją ponadprzeciętnego komfortu podczas czytania książki, oglądania telewizji, odpoczywania, drzemki.

Sprawdź też: narożniki z barkiem

Ogromny narożnik sprawia, że może z niego korzystać kilka osób jednocześnie- ma to znaczenie w przypadku regularnego odwiedzania przez gości.

Narożnik z dużym spaniem może stać się łóżkiem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Współczesne modele doskonale prezentują się pod względem wizualnym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że mogą one być dla nas zarówno elementem praktycznym, jak i tym dekoracyjnym. Duże narożniki możemy umieszczać właściwie w dowolnym miejscu pokoju- nawet na środku salonu, co wbrew pozorom wygląda bardzo atrakcyjnie.

bardzo duży narożnik z funkcją spania

Ponadprzeciętny komfort użytkowania

Ogromne narożniki są wielofunkcyjne. W zależności od naszych potrzeb, mogą być zarówno kanapą dzienną, łóżkiem, jak i schowkiem. Przykładowo w nieco większych mieszkaniach i domach jednorodzinnych tego typu miejsce posłuży nam jako miejsce snu gości.

Jeśli natomiast możemy pochwalić się niewielkim metrażem, wówczas narożnik z powodzeniem może pełnić także funkcję głównego łóżka- wiąże się to z dużą oszczędnością przestrzeni.

Nowoczesne meble tego typu są bardzo wygodne – z całą pewnością możemy je porównać do łóżek sypialnianych. W środku znajduje się specjalny schowek – możemy tam przechowywać pościel, kołdrę, poduszki, lub nieco mniej typowe elementy. Narożniki są dość podatne na możliwość dostosowywania do indywidualnych potrzeb. Mamy bowiem dostęp do opcjonalnych półek, puf i regulowanych zagłówków.

Może Cię także zainteresować: