Urządzanie salonu – wygoda i komfort

Urządzanie salonu

Urządzanie salonu to niezwykle duże wyzwanie. To pomieszczenie w domu zazwyczaj bowiem pełni bardzo wiele funkcji. To właśnie w salonie przyjmuje się gości, często także ta rodzina zbiera się przy wspólnym posiłku. Jak urządzić salon? Tak, aby był wygodny i funkcjonalny. Jest jednak kilka kwestii, o których nie można zapominać podczas aranżacji tego właśnie pomieszczenia.

Zobacz naszą pełną ofertę narożników: Kliknij tutaj!

Miejsca do siedzenia dla wszystkich

Istotną kwestią jest to, aby w salonie znalazły się miejsca do siedzenia dla wszystkich. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się szerokie kanapy, które z łatwością pomieszczą kilka osób i żadna z nich nie będzie narzekała na brak miejsca. Jednak bardzo często sama kanapa to za mało, dodatkowe miejsca w postaci foteli czy mniejszej kanapy rozwiążą kwestię odpowiedniej ilości miejsc siedzących. Pod uwagę należy oczywiście brać także wielkość salonu, jeżeli nie jest on zbyt duży lepiej zdecydować się na kilka mniejszych mebli niż jedną, niezwykle szeroką kanapę. Ustawienie kanapy i foteli powinno pozwalać na bezproblemowe do nich dojście z każdej strony. Ustawiając je, należy zwrócić uwagę także na światło słoneczne padające z okien, zwłaszcza jeżeli wychodzą na bardziej nasłonecznione strony świata. Wówczas należy unikać ich ustawienia na wprost okien i w małej odległości od nich, naraża to bowiem siadające na nich osoby na to, że promienie słoneczne będą oślepiały podczas odpoczynku.

Telewizor – niezastąpiony w salonie

Elementem, który znajduje się niemal w każdym salonie jest także telewizor. Obecnie dostępne na rynku modele pozwalają na ich wieszanie na ścianie, co jest dobrym rozwiązaniem do wielu wnętrz. Telewizor powinien zostać tak umieszczony, aby z każdego miejsca siedzącego był dobrze widoczny. Istotna jest także odpowiednia wysokość jego ustawienia, jeżeli znajduje się zbyt nisko lub zbyt wysoko, zmusza do przyjmowania niezbyt wygodnych pozycji, aby go zobaczyć.

Zobacz też:  Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli?

Stolik czy ława?

Dla wygody osób odpoczywających w salonie powinien się tam znaleźć stolik lub ława. Dopasowanie mebla uzależnione jest od potrzeb rodziny. Jeżeli rodzina często przebywa w salonie i zjada tam posiłki, wówczas znacznie wygodniejszy i funkcjonalny okaże się stół. Jeżeli jednak stół znajduje się w kuchni lub jadalni, wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem na pewno okaże się niższa ława. Powinna ona być dopasowana wysokością i wielkością do kanapy i pozostałych mebli do siedzenia, zapewniając bezproblemowe postawienie na niej kubka czy talerzyka.

Może Cię także zainteresować: