Narożniki z barkiem – dlaczego warto się na nie zdecydować? Propozycje 10 najpiękniejszych modeli do Twojego salonu.

Nie bez powodu narożniki z barkiem cieszą się tak dużą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Zainteresowanie tym meblem wiąże się z interesującym schowkiem, który na pierwszy rzut oka nie jest widoczny, ze względu na sprytne ukrycie.

Zobacz nasze wszystkie NAROŻNIKI

Z praktycznego punktu widzenia luksusowe narożniki z barkiem doskonale sprawdzą się do przechowywania w nich napojów, alkoholów lub przekąsek- podczas seansu filmowego jest to kwestia priorytetowa. Nie ma już konieczności regularnego odwiedzania kuchni w celu zapewnienia sobie jedzenia na czas trwania filmu. Narożnik z barkiem i pufami to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko dla całej rodziny, ale również dla osób, które mieszkają w niewielkiej kawalerce.

Czy narożniki z barkiem to gwarancja funkcjonalności?

Narożniki z barkiem
Nowoczesne narożniki z barkiem

Nowoczesny salon charakteryzuje się nie tylko stylowymi meblami i interesującym designem, ale również ponadprzeciętną funkcjonalnością. Godny uwagi jest zatem narożnik z pufami i barkiem. Mebel posiada kilka dodatkowych schowków, co w połączeniu z innowacyjnymi urządzeniami elektronicznymi stanowi niezbędny element nowoczesności. Nowoczesne narożniki z barkiem jest nie tylko bardzo praktycznym rozwiązaniem, ale także charakteryzuje się estetycznym designem, co dla wielu stanowi kwestię priorytetową. Narożnik z wysuwanym barkiem i z pufą z dużą powierzchnią spania HASSAN

Jakie rodzaje narożników z barkiem możemy wyróżnić?

Kanapa narożna z barkiem ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzi się nie tylko w dużych pomieszczeniach- jeśli właściciel wykaże się kreatywnością i wyobraźnią przestrzenną, wówczas możliwe jest zaaranżowanie jej do niewielkich salonów. Projektanci zadbali o to, aby schowki były starannie ukryte, dzięki temu nie mają one negatywnego wpływu na aspekt wizualny.

Barki możemy podzielić na te wysuwane i uchylane.

W tym pierwszym przypadku znaleźć możemy je w podłokietnikach. Otwieranie odbywa się za pomocą uchwytu lub specjalnego pilota- w zależności od indywidualnych preferencji. Narożniki posiadające wysuwany barek to wygodna możliwość przechowywania pysznych przekąsek, butelek lub dowolnych przedmiotów. Jeśli chodzi o barki uchylane- z reguły znajdują się na obrzeżu rogówki lub w podłokietniku. Ich otworzenie wiąże się z koniecznością otworzenia górnej pokrywy- takowa jest częścią danego mebla.

narożnik z pufami i barkiem
Narożniki z barkiem i z pufą

Sprawdź też: narożniki ekoskóra

Niekiedy spotkać można narożnik z pufami i barkiem otwartym – jest on wbudowany w część kanapy, z reguły w podłokietnik. Schowki w zdecydowanej większości przypadków charakteryzują się tym, że są dość dobrze ukryte, w konsekwencji mebel wygląda niemalże identycznie jak tradycyjne rozwiązanie.

Barki nie mają bezpośredniego wpływu na aspekty wizualne mebla, co oznacza, że mogą być stosowane zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i również tych nowoczesnych.

Schowki w znacznym stopniu zwiększają komfort codziennego oglądania filmów- najczęstsze przekąski mogą znajdować się na wyciągnięcie ręki. Obsługa barków nie jest problematyczna- poradzą sobie z nią zarówno osoby młodsze, jak i te w podeszłym wieku.

Narożniki z barkiem - dlaczego warto się na nie zdecydować? Propozycje 10 najpiękniejszych modeli do Twojego salonu. 26
Narożniki z barkiem prosto od producenta

Podsumowując, wybór narożników z opcją barkową to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale także stylowego i nowoczesnego podejścia do aranżacji wnętrza.

Kombinacja wygody, wsparcia dla kręgosłupa oraz możliwości stworzenia spersonalizowanej przestrzeni do wypoczynku sprawiają, że tego typu mebel stanowi inwestycję na wiele lat. Pozwala on na dostosowanie układu siedzisk do własnych potrzeb, co daje poczucie luksusu na co dzień.

Decydując się na narożnik z barkiem, decydujemy się na jakość wykonania oraz troskę o nasze zdrowie. Ergonomiczne podparcie dla kręgosłupa poprawia komfort siedzenia i wpływa na ogólną wygodę użytkowania. Przemyślana konstrukcja, połączona z estetycznym designem, tworzy harmonijną całość, która nie tylko spełnia praktyczne wymagania, ale również dodaje wyjątkowego charakteru naszemu domowi.

Warto zauważyć, że narożniki z opcją barkową to nie tylko meble do salonu czy pokoju dziennego.

Ich uniwersalność pozwala na wykorzystanie ich w różnych przestrzeniach, takich jak sypialnia czy gabinet. W każdym z tych miejsc stanowią one centralny element, wokół którego można budować przytulne i funkcjonalne otoczenie.

Podjęcie decyzji o wyborze narożnika z barkową jest zatem inwestycją w nasz komfort i styl życia.

To więcej niż tylko mebel – to propozycja stworzenia miejsca, w którym odpoczynek staje się przyjemnością, a każda chwila spędzona w jego otoczeniu nabiera wyjątkowego znaczenia. Dlatego warto się zdecydować na narożniki z barkiem, by cieszyć się nie tylko doskonałym wsparciem dla ciała, ale także wyjątkowym elementem wystroju, który odzwierciedla naszą osobowość i potrzeby.

Może Cię także zainteresować: