Narożniki z barkiem – dlaczego warto się na nie zdecydować? Propozycje 10 najpiękniejszych modeli do Twojego salonu.

Nie bez powodu narożniki z barkiem cieszą się tak dużą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Zainteresowanie tym meblem wiąże się z interesującym schowkiem, który na pierwszy rzut oka nie jest widoczny, ze względu na sprytne ukrycie.

Zobacz nasze wszystkie NAROŻNIKI

Z praktycznego punktu widzenia narożniki z barkiem doskonale sprawdzą się do przechowywania w nich napojów, alkoholów lub przekąsek- podczas seansu filmowego jest to kwestia priorytetowa. Nie ma już konieczności regularnego odwiedzania kuchni w celu zapewnienia sobie jedzenia na czas trwania filmu. Narożnik z barkiem i pufami to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko dla całej rodziny, ale również dla osób, które mieszkają w niewielkiej kawalerce.

Czy narożniki z barkiem to gwarancja funkcjonalności?

Narożniki z barkiemNowoczesny salon charakteryzuje się nie tylko stylowymi meblami i interesującym designem, ale również ponadprzeciętną funkcjonalnością. Godny uwagi jest zatem narożnik z pufami i barkiem. Mebel posiada kilka dodatkowych schowków, co w połączeniu z innowacyjnymi urządzeniami elektronicznymi stanowi niezbędny element nowoczesności. Narożnik z barkiem jest nie tylko bardzo praktycznym rozwiązaniem, ale także charakteryzuje się estetycznym designem, co dla wielu stanowi kwestię priorytetową.

Jakie rodzaje narożników z barkiem możemy wyróżnić?

Kanapa narożna z barkiem ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzi się nie tylko w dużych pomieszczeniach- jeśli właściciel wykaże się kreatywnością i wyobraźnią przestrzenną, wówczas możliwe jest zaaranżowanie jej do niewielkich salonów. Projektanci zadbali o to, aby schowki były starannie ukryte, dzięki temu nie mają one negatywnego wpływu na aspekt wizualny.

Zobacz też:  Stół rozkładany - zobacz 30 modeli, obok których nikt żadnej z Twoich gości nie przejdzie obojętnie

Barki możemy podzielić na te wysuwane i uchylane.

W tym pierwszym przypadku znaleźć możemy je w podłokietnikach. Otwieranie odbywa się za pomocą uchwytu lub specjalnego pilota- w zależności od indywidualnych preferencji. Narożniki posiadające wysuwany barek to wygodna możliwość przechowywania pysznych przekąsek, butelek lub dowolnych przedmiotów. Jeśli chodzi o barki uchylane- z reguły znajdują się na obrzeżu rogówki lub w podłokietniku. Ich otworzenie wiąże się z koniecznością otworzenia górnej pokrywy- takowa jest częścią danego mebla.

narożnik z pufami i barkiem

Sprawdź też: narożniki ekoskóra

Niekiedy spotkać można narożnik z pufami i barkiem otwartym – jest on wbudowany w część kanapy, z reguły w podłokietnik. Schowki w zdecydowanej większości przypadków charakteryzują się tym, że są dość dobrze ukryte, w konsekwencji mebel wygląda niemalże identycznie jak tradycyjne rozwiązanie.

Barki nie mają bezpośredniego wpływu na aspekty wizualne mebla, co oznacza, że mogą być stosowane zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i również tych nowoczesnych.

Schowki w znacznym stopniu zwiększają komfort codziennego oglądania filmów- najczęstsze przekąski mogą znajdować się na wyciągnięcie ręki. Obsługa barków nie jest problematyczna- poradzą sobie z nią zarówno osoby młodsze, jak i te w podeszłym wieku.

Może Cię także zainteresować: