Narożnik z leżanką – dlaczego warto się na niego zdecydować? Zobacz 10 najpiękniejszych modeli do Twojego salonu.

Narożnik z leżanką to niemalże idealny mebel przeznaczony do wypoczynku. Tego typu meble prezentują się imponująco- poszczególne pomieszczenia staną się eleganckie i nowoczesne. Posiadamy kanapy narożne o modnych kolorach, dzięki czemu ich dobranie do danej przestrzeni nie są czymś problematycznym. Co więcej, klient ma do wyboru różnorodne rozmiary- wielkość pomieszczenia nie ma zatem najmniejszego znaczenia.

Zobacz nasze wszystkie NAROŻNIKI

Mebel oparty jest na stabilnych nóżkach, które mogą być wykonane z kilku materiałów, takich jak chociażby metal, drewno, plastik. Są one gwarancją solidności danego mebla. Narożniki z leżanką zalecane są nie tylko do aranżacji nowoczesnych i tych skandynawskich, ale również loftowych. Tego typu meble charakteryzują się dużym komfortem, dzięki czemu relaksowanie się jest jeszcze przyjemniejsze.

Narożnik z leżanką

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się narożnik z leżanką?

Wygodny narożnik z szeroką leżanką sprawdzi się prawie we wszystkich pomieszczeniach, w których możliwe jest zrelaksowanie się. W sposób szczególny narożniki stosowane są w salonach o stosunkowo dużych rozmiarach. Coraz częstszym zjawiskiem jest eksponowanie ich w środkowej części pomieszczenia- ciekawie prezentuje się to pod względem wizualnym.

Sprawdź też: ogromny narożnik

Oczywiście narożnik z leżanką można umieścić w rogu pomieszczenia, co wypełni pusty kąt, który na pierwszy rzut oka nie jest atrakcyjny.

Im większa leżanka, tym lepiej dla użytkownika, bowiem możliwy jest komfortowy odpoczynek po ciężkiej pracy. Narożniki z leżanką okażą się strzałem w dziesiątkę w przypadku regularnych wizyt gości. Są one na tyle duże, że pomieszczą nawet kilku odwiedzających. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wówczas narożniki z szeroką leżanką posłużą jako dodatkowe, jednocześnie bardzo wygodne łóżko.

Polecamy: Najczęściej kupowane narożniki – 30 polecanych narożników do salonu i do codziennego spania

narożnik z szeroką leżanką

W jaki sposób dokonać wyboru narożnika z leżanką? 

Wybór narożnika z leżanką nie należy do najłatwiejszych- wiąże się to bezpośrednio z tym, że na rynku meblarskim znaleźć można wiele różnych modeli, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną i aspektami wizualnymi. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które podczas zakupu narożnika mogą mieć duże znaczenie. Przede wszystkim ważne są gabaryty. Tapicerowane meble pokojowe narożne stosunkowo najwięcej miejsca w salonie. Dlatego też w niewielkich pomieszczeniach nie możemy pozwolić sobie na duże egzemplarze.

Zdecydowanie rozsądniejszy jest minimalistyczny narożnik z leżanką. Rozwiązaniem mogą być też modele modułowe, które można dowolnie ze sobą łączyć.

Kolejnym parametrem jest to czy narożnik z leżanką posiada funkcje spania czy nie. Zdecydowanie rozsądniejsza jest ta pierwsza możliwość- nigdy nie wiemy, kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście, a przecież jako gospodarze nie możemy pozwolić, aby odwiedzający nas spali na podłodze.

Narożnik z leżanką - dlaczego warto się na niego zdecydować? Zobacz 10 najpiękniejszych modeli do Twojego salonu. 11

Zobacz także: żółty narożnik

Kolejną istotną kwestią jest stelaż, a także wypełnienie narożnika. Warto postawić na możliwie najwyższą jakość, dzięki czemu mamy pewność co do trwałości i wytrzymałości. Godny uwagi jest narożnik z leżanką piankowy lub sprężynowy – ostateczny wybór powinien być oparty o indywidualne preferencje.

Warto przeczytać: Miękki narożnik – odpoczywaj tak jak lubisz. Propozycje 20 najwygodniejszych narożników, które pokochasz.

Narożnik z leżanką – Twój nieoceniony kąt relaksu.

Kiedy przychodzi pora na zasłużony odpoczynek po intensywnym dniu, nie ma nic cenniejszego niż własny narożnik z leżanką. To miejsce, gdzie można w pełni zanurzyć się w komfortowej otulinie i oderwać się od zgiełku codzienności. Wielofunkcyjność takiego rozwiązania sprawia, że narożnik nie tylko pełni rolę mebla do siedzenia, ale staje się prawdziwym centrum wypoczynku w naszych domach. Niebanalny design oraz różnorodność materiałów i kolorów, w jakich dostępne są narożniki z leżanką, pozwalają dostosować je do indywidualnych preferencji i stylu wnętrza.

Z jednej strony minimalistyczne linie wpisują się w nowoczesne aranżacje, z drugiej – miękkie, obszerne poduszki kuszą do leniuchowania i zapewniają przytulne miejsce dla całej rodziny.

Polecamy również narożnik z szerokim szezlongiem, który zamieni Twój salon w wymarzoną strefę komfortu. To jednak nie tylko kwestia estetyki. Narożnik z leżanką to także doskonałe wsparcie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ergonomicznie zaprojektowana leżanka sprzyja prawidłowemu rozłożeniu ciężaru ciała, redukując napięcia mięśniowe i wspomagając krążenie krwi. W rezultacie, każda chwila spędzona na narożniku przekłada się na regenerację sił i poprawę jakości snu.

Nie można również pominąć aspektu funkcjonalności narożnika z leżanką.

Dzięki dodatkowej przestrzeni na pojemniki na pościel czy inne drobiazgi, narożnik z leżanką stanowi rozwiązanie nie tylko przyjemne, ale i praktyczne. Możliwość rozkładania leżanki sprawia, że mebel ten może pełnić rolę wizytówki salonu oraz dodatkowego miejsca do spania dla gości. Podsumowując, narożnik z leżanką to niezastąpione centrum wypoczynku, które łączy w sobie estetykę, zdrowie i funkcjonalność. To inwestycja, która zwraca się nie tylko poprzez codzienną wygodę, ale także przez poprawę jakości życia. Przy wyborze takiego mebla warto postawić na wysoką jakość wykonania oraz dopasowanie do własnych preferencji, aby stworzyć przestrzeń, która będzie oazą spokoju i relaksu w Twoim domu.

Może Cię zainspirować – Sofa czy narożnik? 20 propozycji na najwygodniejsze meble do salonu.

Może Cię także zainteresować: