Narożnik z leżanką – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Narożnik z leżanką to niemalże idealny mebel przeznaczony do wypoczynku. Tego typu meble prezentują się imponująco- poszczególne pomieszczenia staną się eleganckie i nowoczesne. Posiadamy narożniki o modnych kolorach, dzięki czemu ich dobranie do danej przestrzeni nie są czymś problematycznym. Co więcej, klient ma do wyboru różnorodne rozmiary- wielkość pomieszczenia nie ma zatem najmniejszego znaczenia.

Zobacz naszą pełną ofertę narożników: Kliknij tutaj!

Mebel oparty jest na stabilnych nóżkach, które mogą być wykonane z kilku materiałów, takich jak chociażby metal, drewno, plastik. Są one gwarancją solidności danego mebla. Narożniki z leżanką zalecane są nie tylko do aranżacji nowoczesnych i tych skandynawskich, ale również loftowych. Tego typu meble charakteryzują się dużym komfortem, dzięki czemu relaksowanie się jest jeszcze przyjemniejsze.

Narożnik z leżanką

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się narożnik z leżanką?

Narożnik z szeroką leżanką sprawdzi się prawie we wszystkich pomieszczeniach, w których możliwe jest zrelaksowanie się. W sposób szczególny narożniki stosowane są w salonach o stosunkowo dużych rozmiarach. Coraz częstszym zjawiskiem jest eksponowanie ich w środkowej części pomieszczenia- ciekawie prezentuje się to pod względem wizualnym.

Sprawdź też: ogromny narożnik

Oczywiście narożnik z leżanką można umieścić w rogu pomieszczenia, co wypełni pusty kąt, który na pierwszy rzut oka nie jest atrakcyjny. Im większa leżanka, tym lepiej dla użytkownika, bowiem możliwy jest komfortowy odpoczynek po ciężkiej pracy. Narożniki z leżanką okażą się strzałem w dziesiątkę w przypadku regularnych wizyt gości. Są one na tyle duże, że pomieszczą nawet kilku odwiedzających. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wówczas narożniki z szeroką leżanką posłużą jako dodatkowe, jednocześnie bardzo wygodne łóżko.

Zobacz też:  Narożnik plamoodporny – nie płacz nad rozlanym mlekiem!

narożnik z szeroką leżanką

W jaki sposób dokonać wyboru narożnika z leżanką? 

Wybór narożnika z leżanką nie należy do najłatwiejszych- wiąże się to bezpośrednio z tym, że na rynku meblarskim znaleźć można wiele różnych modeli, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną i aspektami wizualnymi. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które podczas zakupu narożnika mogą mieć duże znaczenie. Przede wszystkim ważne są gabaryty. Mebel ten zajmuje stosunkowo najwięcej miejsca w salonie. Dlatego też w niewielkich pomieszczeniach nie możemy pozwolić sobie na duże egzemplarze.

Zdecydowanie rozsądniejszy jest minimalistyczny narożnik z leżanką. Rozwiązaniem mogą być też modele modułowe, które można dowolnie ze sobą łączyć. Kolejnym parametrem jest to czy narożnik z leżanką posiada funkcje spania czy nie. Zdecydowanie rozsądniejsza jest ta pierwsza możliwość- nigdy nie wiemy, kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście, a przecież jako gospodarze nie możemy pozwolić, aby odwiedzający nas spali na podłodze.

Zobacz także: żółty narożnik

Kolejną istotną kwestią jest stelaż, a także wypełnienie narożnika. Warto postawić na możliwie najwyższą jakość, dzięki czemu mamy pewność co do trwałości i wytrzymałości. Godny uwagi jest narożnik z leżanką piankowy lub sprężynowy- ostateczny wybór powinien być oparty o indywidualne preferencje.

Może Cię także zainteresować: