Meble w salonie. Sofa czy narożnik?

Sofa czy narożnik?
Sofa czy narożnik?

Urządzając swój wymarzony salon, bardzo często zastanawiamy się jakie meble wybrać, aby stworzyć oryginalne i nietuzinkowe aranżacje wnętrz. W dzisiejszych czasach najwięcej problemu sprawia oczywiście wybór mebli wypoczynkowych. W niektórych przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzi się funkcjonalna szafa, a innym razem najlepszym wyjściem będzie klasyczny narożnik, który jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. W niniejszych artykule znajdą Państwo wskazówki i cenne porady, jakie meble wybrać do salonu.

Meble w salonie. Sofa czy narożnik?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Oba rozwiązania mają zarówno swoje wady i zalety i tak naprawdę wybór powinien być uzależniony wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Aby stworzyć odpowiednią strefę wypoczynku w swoim salonie, na samym początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – co tak naprawdę w salonie będziemy robić najczęściej. Dla jednych salon służy do spędzania czasu z rodziną, dla innych na spaniu, czy oglądaniu telewizji. Wybór stosownych mebli powinien być właśnie uzależniony od naszych codziennych preferencji.

Wygodna sofa

Jeżeli lubimy przysypiać w salonie przed ekranem telewizora, to warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby znaleźć bardzo wygodną sofę, która zagwarantuje nam bardzo wysoki komfort użytkowania, nie tylko w pozycji siedzącej, ale również w pozycji leżącej. Co prawda skórzana tapicerka prezentuje się bardzo elegancko, ale obicia z miękkiej i co najważniejsze ciepłej tkaniny, będą oczywiście zdecydowanie bardziej przytulne. Pamiętać musimy również o samym rozmiarze oraz kształcie mebla. Zarówno sofy, jak i narożniki powinny być odpowiednio dopasowane do wielkości naszego salony oraz oczywiście do samej stylistyki. Meble do salony w dzisiejszych czasach muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również mają spełniać role dekoracyjne.

Zobacz też:  Mała kuchnia w bloku – sprawdzone rozwiązania i pomysły na aranżacje.

Narożnik kontra sofa

Zarówno narożniki jak i sofy, to te gatunki mebli, dzięki którym możemy stworzyć idealnie miejsce do odpoczynku, krótkich drzemek, czy też spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Między obydwoma meblami są oczywiście dość znaczące różnice, o których należy pamiętać podczas dokonywania zakupów. Sofy są zazwyczaj mniejsze, dlatego jest to idealna propozycja dla osób, które mają stosunkowo niewielkie salony. Ogromną zaletą sofy jest również to, że można ją łatwo i dość szybko przestawić w dogodne miejsce. Narożniki z kolei, to zdecydowanie bardziej rozbudowane meble, które przeznaczą są domyślnie do tworzenia przytulnej sfery odpoczynku. Narożniku pozwolą nam na usadzenie zdecydowanie większej liczy gości, dlatego też jeżeli chcą Państwo stworzyć idealny salon gościnny, to inwestycja w narożniki jest najlepszym wyborem.

Może Cię także zainteresować: