Wygodny narożnik – zasłużony odpoczynek po ciężkim dniu

Wygodny narożnik z funkcją spania to niezastąpiony mebel w mieszkaniu. Najwygodniejsze narożniki mają obszerne siedziska, wygodne oparcia i muszą być średnio miękkie. Narożniki do salonu powinny mieć ponadto przyjemną, ciepłą tkaninę – tkaniny plecione, tkaniny sztruksowe, lub tkaniny welurowe. Unikajmy natomiast tkanin skóropodobnych – np. narożnik w eko-skórze.

Wygodny narożnik – zasłużony odpoczynek po ciężkim dniu 16

Wygodny narożnik do spania – jaki wybrać?

Narożnik wygodny do spania powinien przede wszystkim być łatwy rozkładaniu, mieć przynajmniej jeden pojemnik na pościele i posiadać podłokietniki, na które oprzemy poduszki. Bardzo ważne jest wypełnienie – tanie narożniki wykonane będą na samej piance wysokoelastycznej, świetnie będą służyć jako kanapa dzienna, natomiast jako narożniki do spania mogą być dla wielu osób zbyt twarde. Polecamy narożniki ze sprężynami bonellowymi w siedziskach i w oparciach, bądź narożniki ze sprężynami falistymi. Sprężyny bonellowe sprawią, że będzie to miękki narożnik, a jeśli zastosowano sprężyny faliste to narożnik będzie bardzo trwały. Wygodny narożnik do spania codziennego może całkowicie zastąpić łóżko, dzięki czemu salon znakomicie będzie służyć nam za sypialnie.

Wygodny narożnik do codziennego spania – sposoby rozkładania.

W zależności od producenta mamy kilka podstawowych sposobów na rozkładanie narożnika – automat z systemem od ściany, system puma, oraz automat delfin. Narożnik do spania wygodny będzie niezależnie od sposobu rozkładania. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu obrazującego rozkładanie mebli tapicerowanych.

Może Cię także zainteresować: