Kanapy do salonu – jak wybrać idealną kanapę?

Kanapy do salonu - jak wybrać idealną kanapę? 1

Kanapa w pokoju dziennym pełni cały szereg funkcji. Używa się jej do wypoczynku i relaksu oraz wykorzystuje do przenocowania gości. Przypisuje się jej także rolę dekoracyjną. Zwyczajowo kanapy do salonu kupuje się raz na kilka lat, dlatego warto podejść do zakupu racjonalnie, przemyślawszy najpierw swoje oczekiwania i preferencje.

Kanapy do salonu - jak wybrać idealną kanapę? 2Wybór kanapy należy rozpocząć od określenia przestrzeni, którą przeznaczamy na mebel. W dużych pomieszczeniach można pozwolić sobie na kanapę narożną lub wieloosobową (na przykład model Klara bis). W przypadku małych salonów idealnie sprawdzą się natomiast kanapy o szerokości do 190 cm, np. FERDYNAND lub PREVIO.

Cechą, która przede wszystkim różnicuje kanapy do pokoju dziennego jest przystosowanie do spania oraz przechowywania pościeli. Odwiedziny bliskich nie będą problemem, jeśli zdecydujemy się na przykład na kanapę z serii SIMONA. Wyposażona jest w duży pojemnik do przechowywania pościeli i umożliwia rozłożenie do wymiarów 1,97 x 1,47 m. Wyróżnia ją nowoczesny design oraz system prostego rozkładania. Funkcję spania posiadają także między innymi modele XENIA, SILVIO i AROSSO.
Jeśli nie oczekujemy od kanapy dodatkowej przestrzeni do spania, a zależy nam na komforcie i wygodnym odpoczynku, warto zainwestować w kanapę sprężynową, na przykład typu CHERRY. Siedzisko ze sprężynami jest znacznie bardziej komfortowe, niż siedziska wypełnione jedynie gąbką. Oczywiście przed zakupem dobrze jest wypróbować, że twardość oraz sprężystość wybranego modelu odpowiada naszym preferencjom.

Kanapy do salonu - jak wybrać idealną kanapę? 3Niektóre kanapy (m.in. FELIPA, COOL) mają dodatkowe udogodnienia zwiększające wygodę odpoczynku tj. podłokietniki oraz zestawy poduszek. Kanapom z modelu FERDYNAND i SILVIO towarzyszą z kolei podwyższone zagłówki.

Kanapy do salonu, poza rolą reprezentacyjną, powinny być także funkcjonalne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Rodzinom z dziećmi przypadną do gustu obicia wodoodporne lub skóropodobne. Kolorystykę tapicerki klient wybiera sam, spośród szerokiego katalogu materiałów .
Łatwe do sprzątania są kanapy na nóżkach, np. sofy SVEN – dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo odkurzymy przestrzenie pod kanapą.

Na kanapie spędzamy długie godziny życia. Zakupu tego centralnego salonowego mebla warto dokonać w internetowym sklepie Meble Arkadius, w którym doświadczeni pracownicy będą mogli posłużyć nam dobrą radą.