Pokój na poddaszu – jak go urządzić?

Pokój na poddaszu

Poddasze zgodnie z definicją to “kondygnacja pomiędzy najwyższym stropem lub sklepieniem, a pokryciem dachowym”. Jego urządzanie może sprawić nam wiele problemów, ze względu na znajdujące się na górze skosy. Jak zatem urządzić pokój na poddaszu, aby cieszyć się jego funkcjonalnością i przytulnością? W pierwszej kolejności musimy zastanowić się dla kogo pokój będzie przeznaczony.

Poddasze to idealna przestrzeń dla dzieci, ale sprawdzi się także jako sypialnia, łazienka lub salon. To od nas zależy, co planujemy tam urządzić i jak wykorzystamy dodatkowy metraż. Musimy się liczyć z tym, że skosy będą znajdowały się w każdym z pomieszczeń. Wpisują się one w wystrój każdego z wnętrz, dodając mu niezwykłej atmosfery i stylu. Dobrze zagospodarowane poddasze będzie funkcjonalne, przytulne i przestronne.

Poddasze wymaga od nas opracowania szczegółowego planu. Nie może być mowy o przypadkowości mebli, kolorów czy dodatków. Na tak ograniczonej powierzchni wszystko musi być przemyślane, koncepcja powinna mieć tak zwane “ręce i nogi”. Planując aranżację pokoju na poddaszu ważne jest odpowiednie ustawienie mebli i sprzętów. Warto postawić na niskie elementy wyposażenia wnętrza takie jak: komody, małe regały czy półki, którym nie będą przeszkadzały skosy i dzięki temu idealnie wpiszą się w wystrój pomieszczenia nie zagracając go swoją masywnością i wielkością. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie mebli na wymiar, które świetnie zagospodarują przestrzeń w odpowiednią ilość szafek do przechowywania.

Nie możemy zapomnieć, aby małe pomieszczenia na poddaszu rozjaśniać jasnymi i pastelowymi kolorami farb. Powinniśmy także postawić na naturalne światło poprzez zamontowanie odpowiedniej ilości okien dachowych. Dzięki takim zabiegom pokój nabierze przestronności, a my zaoszczędzimy na rachunkach za prąd, jeśli nie będziemy musieli palić światła przez cały dzień. Bardzo dobrym pomysłem jest także wykorzystanie krokwi, które są stylowym i przede wszystkim naturalnym elementem dekoracyjnym. Pokój na poddaszu zyska dzięki temu niepowtarzalny klimat i doda uroku wnętrzu. Belki można wykorzystać jako miejsce do powieszenia huśtawki, hamaku czy lampek cotton balls. Każdy z tych elementów nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, klimatu i uroku.

Zobacz też:  Jak zabezpieczyć meble, kiedy w domu są dzieci?

Pokój na poddaszu to marzenie wielu osób. Cieszy się tak dużym zainteresowaniem za sprawą nieograniczonego potencjału aranżacyjnego. Sam charakter poddasza – skosy, belki i widoki zachęcają do jego wykorzystania. Poddasze to miejsce idealne dla całej rodziny.

Zobacz video dotyczące urządzenia pokoju na poddaszu dla dziecka:

Może Cię także zainteresować: