Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne wnętrza

Chociaż niewielu Polaków posiada własne mieszkania, bez obciążonej hipoteki, to również ci, którzy posiadają kredyty muszą sobie nowe mieszkanie urządzić. W jakim stylu i w jaki sposób najczęściej urządza się mieszkania? Nowoczesne wnętrza oznaczają przede wszystkim przestrzeń. Taka przestrzeń oznacza przede wszystkim połączenie ze sobą kuchni, jadalni i pokoju w jedno pomieszczenie. Dzięki temu oszczędzamy przestrzeń i zapewniamy sobie troszkę więcej miejsca.

Zobacz naszą pełną ofertę narożników: Kliknij tutaj!

Aby salon wyglądał nowocześnie, na komódce musi stanąć nowoczesny, płaski telewizor OLED. Ponadto ważny jest też zestaw wypoczynkowy. Odpowiednia, wygodna sofa, najlepiej w kształcie bardzo kanciastym, przypominającym wręcz prostopadłościan z wyciętym miejscem do siedzenia, czy leżenia. Fotele muszą być obszerne i tak wygodne, żeby czuło się w nich dosłownie tak, jakby się leżało. Przed fotelami i kanapą powinna stać ława, najlepiej ze szklanym blatem, oraz pod nią powinien znajdować się kłaczasty dywan. Każdy przecież marzy o tym, by siedząc przed telewizorem móc wyciągnąć bose nogi na miękkim dywanie.

A jak powinny wyglądać ściany? Z mody zdecydowanie wyszły tapety, dużo popularniejsze są zwykłe, wygipsowane ściany pomalowane na pastelowe, ciekawe kolory. Na ścianach warto też umieścić lustrzane kafelki, które mimowolnie zwiększają przestrzeń danego pomieszczenia. Takie kafelki można zakupić niemalże w każdym sklepie dekoratorskim, już od kilkunastu złotych za sztukę. Ściany coraz częściej ozdabia się też różnego rodzaju wzorami, czy malunkami roślin. Aby stworzyć takie piękne „malowidła” na ścianie, warto pomyśleć o zakupie odpowiednich szablonów, również za niewielkie pieniądze. Zazwyczaj stworzenie takich „fresków” kosztuje mniej niż kilkadziesiąt, czy maksymalnie sto złotych.

Pod sufitem warto powiesić nowoczesną, ładnie przyozdobioną lampę, najlepiej bez kloszy, odpowiednio przystosowaną do energooszczędnych żarówek. Jak widać, sposobów na przyozdobienie swojego wnętrza, czy nawet urządzenie go od podstaw jest wiele. Jednak urządzając własne mieszkanie, warto jest podpatrzeć czyjeś pomysły, o których zazwyczaj wiemy, czy sprawdzają się, czy nie.

Zobacz też:  Jak urządzić mieszkanie nie mając dużo pieniędzy?
Może Cię także zainteresować: