Komoda do sypialni

Komoda do sypialni 7Spośród wielu rodzajów mebli jakie mamy na wyposażeniu domu, istnieje mebel który jest zazwyczaj wykorzystywany do urządzenia sypialni (oprócz łóżka rzecz jasna). Meblem tym jest komoda. Komoda do sypialni powinna być dobrze wybranym meblem, aby dobrze pasowała do pokoju, który z założenia jest bardzo intymny.

Jak wybrać komodę do sypialni?

Wybierając komodę do sypialni powinniśmy, kierować się dwoma kryteriami. Kryteria te to:

– praktyczne właściwości użytkowe komody;
– estetyka;

Właściwości użytkowe

Mebel, który nie jest funkcjonalny, jest do niczego. Nawet jeśli jest ładny, to nie spełnia naszych potrzeb i zapewne prędzej czy później się go pozbędziemy. Komoda jest to zgrany mebel, który może jednocześnie służyć za coś w rodzaju stolika. Możemy ustawić na niej zdjęcia rodzinne lub kwiaty. Ale najważniejszym parametrem użytkowym jest jej pojemność oraz ilość szuflad. Pojemność wpływa na ilość rzeczy jakie możemy do niej pomieścić, natomiast ilość szuflad pozwala nam na odpowiednie zagospodarowanie tej przestrzeni. Podczas wyboru komody musimy uwzględnić czy posiadamy klasyczną sypialnię, sypialnię z łazienką czy może nasza sypialnia jest połączona z pokojem dziennym. Od tego zależy ile rzeczy będziemy musieli w niej pomieścić, co wpływa ostatecznie na jej rozmiar.

Estetyka

Komoda do sypialni 8Estetyka komody do sypialni jest pojęciem dość subiektywnym. Każdy z nas ma trochę inny gust. Warto jest zwracać uwagę na to, żeby komoda kolorystycznie pasowała do całości wystroju, chociaż zdarzają się również kontrastowe aranżacje. Jak wspomniano jest to kwestia gustu. Często zdarza się tak, że bardzo podobne meble w naszym odczuciu, mocno się od siebie różnią, co powoduje ostatecznie że wybieramy tylko jeden konkretny model drugi całkowicie odrzucając. Dla przykładu warto porównać komody Artdeco 4M oraz Carro 6K-120.

Zobacz też:  Jak wyglądały mieszkania w PRL?

 

Komoda do sypialni 9Z punktu widzenia stylistyki obydwie komody są bardzo do siebie zbliżone. Obydwie są białe oraz pozbawione niemal wszelkich ozdób. Różnią się głównie proporcjami oraz ilością szuflad. Komoda Artdeco jest wyraźnie smuklejsza (posiada 4 szuflady w jednym rzędzie od góry do dołu), natomiast komoda Carro jest szersza niż wyższa (dzięki temu posiada 6 szuflad w dwóch rzędach po trzy w każdym). Tak niewielka zmiana proporcji sprawia, że jednym podoba się dużo bardziej Artdeco, a innym Carro.

Może Cię także zainteresować: