Sypialnia zgodna z feng shui

Fengshui w sypialniCzłowiek spędza w sypialni zazwyczaj powyżej ośmiu godzin dziennie. Jeżeli uwzględni się pracę oraz inne pomieszczenia, okazuje się, że sypialnia jest miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu w ciągu doby. Tym samym można powiedzieć, że jest to najważniejsze miejsce w całym domu. Ważne jest, aby spędzanie w niej czasu było przyjemne.

Sypialnia zgodna z feng shui ma wpływ na jakość wypoczynki oraz pośrednio na relacje z partnerem. Za pomocą zastosowania feng shui można wprowadzić do związku więcej harmonii, która pozwoli na łatwiejsze uspokojenie rozbieganych myśli i szybsze zaśnięcie.

Urządzanie sypialni można rozpatrywać na wielu poziomach. Ustawienie łóżka powinno być w korzystnym rejonie dla osoby, która będzie w tym łóżku spała. Powinno się je ustawiać zgodnie z kierunkiem zdrowia, ponieważ jakość snu wpływa na zdrowie człowieka, tak samo jak np. jakość pożywienia. Jeżeli idzie o łoża małżeńskie, powinny być ustawione zgodnie z kierunkiem zdrowia męża.

Łóżko również nie powinno stać pod skosem oraz powinno mieć wsparcie u wezgłowia. Dzięki temu jakość snu może się polepszyć, gdyż subiektywne odczucia będą lepsze. Również nie powinno ustawiać się łóżka wezgłowiem do okna, nogami do wejścia oraz w linii drzwi wejściowych do sypialni czy do łazienki. W feng shui bezpośrednie wejście z sypialni do łazienki uznawane jest za niedopuszczalne.

Wszystko powinno być podporządkowane pod względem łóżka, gdyż jest to najważniejszy mebel w sypialni. Pojedyncze belki nie powinny przebiegać nad łóżkiem, a elementy dekoracyjne i narożniki nie powinny być wymierzone w łóżko niczym tzw. “strzały”.

Feng shui to nie tylko wnętrze pomieszczenia, ale również jego otoczenie. Nie powinno spać się nad bramami, zbiornikami wodnymi, garażami czy piecami. Również niewskazane jest ustawianie łóżka przy ścianie sąsiadującej z WC czy kuchnią. Nie powinno się również ustawiać ich pod żyrandolami oraz we wnękach. Trzymanie pod łóżkiem różnego rodzaju sprzętu jak np. odkurzacz czy narty jest niewskazane, gdyż może zaburzać harmonię.

W sypialni nie należy eksponować przemocy, która może znajdować się na plakatach, obrazach czy też w postaci broni lub mieczy. Również czasem mówi się, że nie powinno się lokalizować w sypialniach luster.