Pomysł na ścianę w salonie – inspiracje

pomysł na ścianę w salonie

Udało się! W końcu mamy możliwość wykończenia naszego nowo wybudowanego domu. Czysto teoretycznie powinniśmy się cieszyć. Zważywszy jednak na to, że wykończenie domu to największa inwestycja z całej naszej budowy dla wielu jest ona bardzo kłopotliwa.

Wykończenie domu czy mieszkania wiąże się z ogromnymi wydatkami, więc chcemy w jak najmniejszych kosztach uzyskać jak najlepsze efekty wizualne. Niestety dużo osób nie stać na profesjonalnego architekta wnętrz i są zdani na własny gust i poczucie estetyki.

Jeżeli z obojętnie jakiej przyczyny nie zdecydujemy się na pomoc dekoratora wnętrz musimy dokonać szeregu wyborów, od tego jaki kolor ścian wybrać aż po małe elementy dekoracyjne.

Dobra, mamy to. Niby wszystko już pomalowane, meble są teoretycznie tam, gdzie powinny być, ozdoby w całym domu stoją w idealnych do tego miejscach. Jest jednak coś z czym wielu ma problemy. Mianowicie stosunkowo ciężko jest znaleźć pomysł na ścianę w sypialni, czy też w salonie aby wyglądała ona przynajmniej przyzwoicie.

Elementy dekoracyjne ścian zależą w głównej mierze od tego w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie (chyba, że jesteśmy totalnymi abstrakcjonistami – wtedy nie musimy zważać na nic.)
Większości jednak abstrakcyjne dekorowanie domu jest obce.

Posiadając przykładowo cały dom w stylu skandynawskim, doskonałym pomysłem będzie pomalowanie ścian na fiolet i dodanie do niego delikatnych, białych elementów. Mogą to być ramki ze zdjęciami, które sprawiają wrażenie jakby były z poprzedniej epoki, a może być to wszystko inne.

Coraz więcej osób decyduje się na dom w stylu retro. Do tego rodzaju wystroju pasuje wiele elementów. Im rzecz wygląda na starszą tym jest lepsza. Jeżeli wieszanie na ścianach dywanów czy słomianek rodem z PRL nas przerasta możemy przykładowo powiesić stary obraz kupiony na bazarze czy też często spotykane niegdyś kwietniki wiszące.

Podsumowując możliwości są nieograniczone. Ogranicza nas jedynie nasza kreatywność oraz inwencja twórcza. Pamiętajmy jednak, że to nam ma odpowiadać ten wystrój i to co dla innych abstrakcją, dla nas może być idealnym połączeniem.