Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli?

Białe meble są dzisiaj niezwykle popularne ze względu na swoją uniwersalność i dostępność. Można znaleźć różne rodzaje mebli w tym kolorze od puf, przez stoły do szaf z drzwiami przesuwnymi. Jednak pozostaje pytanie: jaki kolor ścian do białych mebli będzie najlepszy?

Styl nowoczesny

Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli?
Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli?

Wybierając białe, błyszczące blaty i meble kuchenne powinno się wybrać mocniejsze kolory na ściany, podłogi czy dodatki, aby kuchnia nie wydawała się szpitalna i nudna. Mając białe meble można spokojnie pozwolić sobie na czerwone, pomarańczowe, granatowe czy nawet czarne ściany. Bez problemu można też kupić farbę tablicową, którą pomalujemy na przykład wybraną część ściany, aby na niej potem nanosić kredą notatki. Można też wybrać kafelki w kolorach żółtym czy zielonym, aby nieco ożywić i ocieplić to pomieszczenie. Ciekawie kolorystycznie będzie też wyglądać biała meblościanka w salonie, gdzie mamy ciemno brązową podłogę i ściany pomalowane na przykład na kolor cappuccino czy chłodny błękit. Jednak w wypadku salonu warto postawić na kilka kolorowych akcentów jak czarny wazon z kolorowymi kwiatami, czerwone poduszki, czy nawet granatowe rolety.

Romantyzm i klasyka

Biała, eteryczna toaletka to idealne odwzorowanie stylu romantycznego w sypialni. Do kompletu można znaleźć białe stelaże łóżek, komody czy stoliki nocne. W tym pomieszczeniu warto postawić na lekkie, pastelowe kolory, które uspokajają, a jednocześnie z ozdobnymi meblami się nie gryzą. W stylu klasycznym również można postawić na biały kolor mebli, a na jasno beżowe, słoneczne czy pochmurne kolory farb do ścian. W takiej aranżacji można też dodać fakturowane dodatki, które nieco ją przełamią.