Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Inspirujący styl skandynawski – czym się charakteryzuje?

mieszkanie w stylu skandynawskim

Minimalizm, chłodne, uniwersalne kolory oraz drewniane, niemalże surowe meble. Ograniczenie zbędnych dodatków, przebywanie w pobliżu natury. Biel, szarość, nierzucający się w oczy granat. Drewniane, często odsłonięte podłogi oraz nagie okna, bez firanek. Wnętrza wydają się być przestronne i dobrze oświetlone. Z takimi cechami automatycznie kojarzy nam się styl skandynawski – modna tendencja, według której uwielbiamy urządzać swoje domy i mieszkania.

Jest to styl nie tylko bardzo gustowny, ale również praktyczny. Co ciekawe, mimo iż całość sprawia wrażenie mieszkania luksusowego i niezwykle estetycznego, nie potrzebujemy zbyt dużych nakładów finansowych, aby zaaranżować je w stylu skandynawskim. Zdecydowanie bardziej przyda nam się kreatywność, wyczucie stylu oraz wyobraźnia – w końcu większość mebli możemy stworzyć samemu! Urządzanie mieszkania w stylu skandynawskim może być więc samą przyjemnością!

Stylowe meble w stylu skandynawskim

Meble utrzymane w tej tendencji zachwycają prostą, nieskomplikowaną formą. Wiele osób często decyduje się na samodzielne ich wykonanie. Niezwykle modne są na przykład ławy tworzone z palet, które łączymy, a następnie malujemy – na przykład białą farbą.

Popularne są również otwarte regały na książki, drewniane stoły i krzesła, minimalistyczne zegary oraz chodniki zamiast całych dywanów. Często zamiast regałów decydujemy się na ustawienie książek lub magazynów po prostu na podłodze. W tej uniwersalnej, stonowanej kolorystyce wybieramy również wszelkie narzuty na łóżko, poduszki, koce oraz pościele. Najczęściej nabywaną rośliną, zamiast tradycyjnych kwiatków doniczkowych jest surowy wrzos. Na ścianach wieszamy zazwyczaj proste, minimalistyczne grafiki – najczęściej w czarnych, ciężkich ramkach. Na jednej ścianie jesteśmy w stanie powiesić obok siebie od razu dużą ilość takich ramek.

Kolorystyka i desenie

Jak już zostało wspomnienie, barwy charakteryzujące styl skandynawski to biel, czerń, granat oraz szary. Jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na coś bardziej ciepłego i ożywionego, mogą być to pastele – odcienie jasnego różu oraz beżu.

Zobacz też:  Szara kuchnia z drewnem – najmodniejsza kuchnia w tym sezonie!

W skandynawskich wnętrzach nierzadko pojawiają się również paski, elementy futra, pojedyncze ściany wykonane z cegieł.  Aranżacja wnętrza w takim stylu to niesamowita frajda, a w samym internecie możemy znaleźć kopalnie inspiracji!

Może Cię także zainteresować: