Jak urządzić salon z kominkiem w 3 krokach?

Jak urządzić salon z kominkiem?

Kominek w salonie Kominek w salonie to zdecydowanie marzenie wielu osób. Nawet wtedy, kiedy nie pali się w nim ogień, zwraca na siebie uwagę. W wnętrzu tworzy on magiczny, romantyczny klimat, który oczaruje nawet najbardziej wymagające osoby. Jak urządzić salon z kominkiem? To pytanie zadawane jest przez naprawdę wiele osób.

Zobacz nasze wszystkie KOMINKI

Może Cię zainteresować: Kominek elektryczny czy biokominek? Odpowiadamy w 5 punktach.

Jak urządzić salon z kominkiem?

Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie styl kominka zadecyduje o tym, jak odpowiednio zaaranżować pokój dzienny. Obudowa naszego kominka ma ogromne znaczenie, aczkolwiek nie musi być ona wykonana z kamienia lub z cegły.

Jak urządzić salon z kominkiem w 3 krokach? 16
Jak urządzić salon z kominkiem w komodzie?

Można postawić na efektywniejsze materiały, takie jak na przykład: drewno czy metal.

Kominek może zostać ozdobiony również przez gipsowe ornamenty lub betonowe płyty, które w ostatnim czasie są naprawę popularne. Tło kominka odgrywa istotną rolę. Kiedy zdecydujemy się na to, aby nasz kominek był jasny, warto umieścić go na szarej ścianie. Efekt będzie rewelacyjny i modny. Kiedy zaś nasz kominek będzie czarny, postawienie go na białej ścianie to doskonały sposób na to, aby zachować kontrast.

Może Cię zainteresować: Czy biokominek daje ciepło? Odpowiadamy.

Jak urządzić salon z kominkiem w 3 krokach? 17
Jak urządzić salon z kominkiem wolnostojącym?

Jak urządzić salon z kominkiem – dobrze zagospodaruj przestrzeń.

Kominek, który znajduje się w pokoju dziennym, przede wszystkim ma dużo przestrzeni wokół siebie. Aby wnętrze prezentowało się stylowo i modnie, trzeba zadbać o każdy szczegół – nawet ten, który na pierwszy rzut oka, mógłby okazać się nieznaczący. Ogień, chociaż jest piękny – szczególnie w nocy, tworzy naprawdę bardzo mało światła.

Polecamy również: Jak niedużym kosztem przygotować przytulne wnętrze w mniej, niż 1 dzień?

Jak urządzić salon z kominkiem w 3 krokach? 18
Jak urządzić salon z kominkiem wiszącym?

Co jest dość sporym minusem, ponieważ trzeba dodatkowo oświetlić pomieszczenie.

Aby uzyskać klimatyczny efekt, warto postawić obok kominka lampy lub ozdobne reflektory. Dodatkowo w kącie pokoju dziennego można postawić lampę stojącą, która aktualnie jest na czasie. Akcesoria kominkowe mogą nam posłużyć jako dodatki, które sprawią, że wnętrze będzie prezentowało się jeszcze lepiej. Na przykład wiklinowy kosz, który warto postawić tuż obok kominka, sprawi, że klimat w pokoju będzie ciepły i uroczy.

Polecamy: Przytulnie we wnętrzu? 5 pomysłów na dywan wełniany.

Ozdobą w niektórych salonach, może być także drewno na opał.

Salon z kominkiem może być urządzony na przykład w stylu skandynawskim, który jest przepiękny. Oprócz tego przed kominkiem można położyć puchaty dywan, a dalej dużą kanapą. Nad kominkiem może zawisnąć telewizor. Taki kącik będzie bardzo przytulny. Podsumowując, urządzenie salonu z kominkiem to fascynujące wyzwanie, które może przekształcić każde wnętrze w przytulne i eleganckie miejsce. Kluczowym elementem jest wybór stylu, który odda charakter domu oraz preferencje jego mieszkańców.

Pamiętajmy, że kominek nie tylko dodaje uroku, ale także stanowi źródło ciepła i relaksu.

Ważne jest, by odpowiednio dobrać materiały wykończeniowe, takie jak kamień czy drewno, by stworzyć harmonijną przestrzeń. Dodatkowo, nie zapominajmy o odpowiednim rozmieszczeniu mebli, by zapewnić wygodne miejsca do wypoczynku i podziwiania ognia. Decydując się na zestawienie kominka z innymi elementami wystroju, takimi jak regały czy obrazy, możemy osiągnąć spójność i przytulną atmosferę. Starannie dobrane dodatki, jak poduszki czy narzuty, mogą podkreślić wyjątkowy charakter salonu. Pamiętajmy o optymalnym oświetleniu, które podkreśli walory kominka i tworzyć będzie przyjemny nastrój.

Polecamy również: Ekskluzywne mieszkanie na każdą kieszeń w 3 krokach

Urządzając salon z kominkiem, warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże dostosować plan do indywidualnych potrzeb oraz określić najlepsze rozwiązania techniczne.

Niezależnie od preferowanego stylu, kluczem jest harmonijne połączenie funkcjonalności, estetyki i wygody, tworząc tym samym miejsce, do którego zawsze będzie się chciało wracać, by cieszyć się ciepłem ognia i niepowtarzalną atmosferą.

Może Cię także zainteresować: