Jak urządzić salon z kominkiem?

Jak urządzić salon z kominkiem?

Kominek w salonie to zdecydowanie marzenie wielu osób. Nawet wtedy, kiedy nie pali się w nim ogień, zwraca na siebie uwagę. W wnętrzu tworzy on magiczny, romantyczny klimat, który oczaruje nawet najbardziej wymagające osoby. Jak urządzić salon z kominkiem? To pytanie zadawane jest przez naprawdę wiele osób.

Salon z kominkiem

Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie styl kominka zadecyduje o tym, jak odpowiednio zaaranżować pokój dzienny. Obudowa naszego kominka ma ogromne znaczenie, aczkolwiek nie musi być ona wykonana z kamienia lub z cegły. Można postawić na efektywniejsze materiały, takie jak na przykład: drewno czy metal. Kominek może zostać ozdobiony również przez gipsowe ornamenty lub betonowe płyty, które w ostatnim czasie są naprawę popularne. Tło kominka odgrywa istotną rolę. Kiedy zdecydujemy się na to, aby nasz kominek był jasny, warto umieścić go na szarej ścianie. Efekt będzie rewelacyjny i modny. Kiedy zaś nasz kominek będzie czarny, postawienie go na białej ścianie to doskonały sposób na to, aby zachować kontrast.

Przestrzeń wokół kominka

Kominek, który znajduje się w pokoju dziennym, przede wszystkim ma dużo przestrzeni wokół siebie. Aby wnętrze prezentowało się stylowo i modnie, trzeba zadbać o każdy szczegół – nawet ten, który na pierwszy rzut oka, mógłby okazać się nieznaczący. Ogień, chociaż jest piękny – szczególnie w nocy, tworzy naprawdę bardzo mało światła. Co jest dość sporym minusem, ponieważ trzeba dodatkowo oświetlić pomieszczenie. Aby uzyskać klimatyczny efekt, warto postawić obok kominka lampy lub ozdobne reflektory. Dodatkowo w kącie pokoju dziennego można postawić lampę stojącą, która aktualnie jest na czasie. Akcesoria kominkowe mogą nam posłużyć jako dodatki, które sprawią, że wnętrze będzie prezentowało się jeszcze lepiej. Na przykład wiklinowy kosz, który warto postawić tuż obok kominka, sprawi, że klimat w pokoju będzie ciepły i uroczy. Ozdobą w niektórych salonach, może być także drewno na opał. Salon z kominkiem może być urządzony na przykład w stylu skandynawskim, który jest przepiękny. Oprócz tego przed kominkiem można położyć puchaty dywan, a dalej dużą kanapą. Nad kominkiem może zawisnąć telewizor. Taki kącik będzie bardzo przytulny.

Zobacz też:  Wybór mebli kuchennych - poradnik
Może Cię także zainteresować: