Jak urządzić małe mieszkanie 35 m?

Jak urządzić małe mieszkanie 35 m?

Mówi się, że urządzanie wielkiego domu to wyzwanie. Duże, przestronne wnętrza wymagają takiego zagospodarowania, by nie wydawały się puste. Jednak małe mieszkania tzw. kawalerki również są sprawdzianem umiejętności dekoratorskich. Jak urządzić małe mieszkanie 35 m, by nie było przytłaczające?

To przecież jasne!

Podstawową zasadą stosowaną przez architektów wnętrz na małych metrażach jest zachowanie jednolitej, najczęściej jasnej bazy kolorystycznej. Pozwala to na zakamuflowanie metrażu danego pomieszczenia, staje się ono bardziej przestronne. Dzięki zastosowaniu tego prostego triku, całe mieszkanie sprawa wrażenie spójnej całości, a charakteru dodają barwne dodatki.

Patrz pod nogi!

Jedni wolą podłogi drewniane, inni wybierają kafle, ale niezależnie od tego czym będą wyłożone podłogi, warto zastosować jeden trik. Jeśli podłogi w całym mieszkaniu będą spójne, pozwoli to optycznie powiększyć przestrzeń małego mieszkania.

Szkło i światło

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej ilości i rodzaju punktów świetlnych, małe mieszkania nabiorą wyjątkowego charakteru i będą bardzo dobrze się prezentować. W małych pomieszczeniach światła nigdy dość. Warto zatem przemyśleć montaż panoramicznych okien oraz dodatkowych przeszkleń w mieszkaniu np. w postaci szklanych drzwi.

Wszystko na swoim miejscu

Zadając sobie pytanie jak urządzić małe mieszkanie 35 m, warto wziąć pod uwagę ważny temat przechowywania. W dużych mieszkaniach czy domach łatwiej o schowki, garderoby, spiżarki itd. W małym mieszkaniu należy pomyśleć o funkcjonalności. Zdecydowanie polecane przez architektów wnętrz jest stosowanie w mniejszych przestrzeniach szaf, które nie będą przytłaczać. Wielkie drewniane meble raczej się nie sprawdzą. Natomiast szafy z frontem lustrzanym będą sprawiać wrażenie większej przestronności pomieszczenia.

Prosta stylistyka

Chcąc urządzić małe mieszkanie tak, by było jak najbardziej funkcjonalne i optycznie powiększone, warto sięgnąć po meble i dodatki, które pomogą osiągnąć efekt. Meble, zarówno w małej jak i dużej przestrzeni są niezbędne i nie można z nich rezygnować. Jednak w małych wnętrzach sprawdzą się meble o lekkiej konstrukcji, ażurowe fotele, jasne sofy, proste w formie stoliki. Dodadzą one przestrzeni tak potrzebnej lekkości.

Zobacz też:  Narożniki nowoczesne włoskie - perfekcyjne rozwiązanie do mieszkania?

Stosując tych kilka prostych trików, można z łatwością urządzić stylowe wnętrze, nawet jeśli do dyspozycji jest tylko 35 m. Małe mieszkanko może być przytulne i wygodne, a przy tym zaaranżowane zgodnie z najnowszymi wnętrzarskimi trendami.

Może Cię także zainteresować: