Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Wiele osób decyduje się na wynajem mieszkań, głównie ze względów finansowych. Zanim lokum będzie nadawało się do oprowadzania po nim potencjalnych najemców, trzeba odpowiednio je odświeżyć oraz umeblować. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak najlepiej to zrobić, przeczytaj nasz poradnik urządzania mieszkania dla wynajmujących!

Zadbaj o elastyczność

Im bardziej neutralne będzie wynajmowane przez ciebie mieszkanie, tym większe masz szanse na szybkie znalezienieklucze do mieszkania do wynajecia lokatorów. Wybierając więc umeblowanie lokum, zastanów się, kto może być nim zainteresowany.

Jeżeli twoje mieszkanie posiada dwa pokoje i uważasz, że najlepiej nadawałoby się dla pary, powstrzymaj się od kupna małżeńskiego łóżka do sypialni. Zamiast niego wstaw dwa tapczany, które zawsze można złączyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu mieszkanie może zainteresować zarówno zakochanych, jak i trójkę albo czwórkę przyjaciół, którzy nie mają nic przeciwko dzieleniu ze sobą pokoju.

Postaw na neutralność

Bezpieczniej jest wybierać przyjemne dla oka, delikatne kolory ścian. Wyposaż mieszkanie w podstawowe meble, o jak najprostszych bryłach. Zakup ozdób postaw w gestii najemcy, w spersonalizowanym przez siebie lokalu z pewnością będzie czuł się bardziej komfortowo.

Nie oszczędzaj

Wielu wynajmujących do posiadanych przez nich mieszkań najczęściej wybiera te elementy wyposażenia, które kosztują najmniej. Takie postępowanie ma oczywiście złe strony – oprócz tego, że tak nabyte rzeczy są zwykle marnej jakości, dają wyłącznie złudzenie oszczędzania środków. Dobra z tzw. niższej półki szybko się psują i często trzeba wymieniać je na nowe. Po podsumowaniu okazuje się, że kupując suszarkę za 40 złotych (i trzy kolejne, takie same!) wydaliśmy więcej, niż byśmy wydali nie żałując początkowo 100 zł na porządny model.

Ogranicz zaufanie

Postarałeś się i zainwestowałeś w wyposażenie mieszkania naprawdę wysokiej jakości. Nie chcesz narażać się na straty i takie postępowanie jest całkowicie zrozumiałe. Aby im zapobiec, konstruując umowę najmu lokalu, koniecznie uwzględnij w niej listę powierzanych najemcy urządzeń. Jeśli tego nie zrobisz, przy odbieraniu mieszkania może okazać się, że wewnątrz brakuje drogiego żelazka czy radia, a ty nie będziesz miał żadnych podstaw, aby upomnieć się o swoją własność. Nie rozdrabniaj się jednak zbytnio, wyliczanie wszystkich sztućców czy haczyków na ręczniki, które zakupiłeś, byłoby sporą przesadą.

Zobacz też:  Kuchnia w stylu włoskim

Pamiętaj jednak, że nie należy swoich najemców traktować jak potencjalnych złodziei oraz wandali. Takie postępowanie nie będzie sprawiedliwe i z pewnością negatywnie odbije się na waszych relacjach.

Może Cię także zainteresować: