Wąski przedpokój – aranżacja

Wąski przedpokój

Przedpokój jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Dlatego bardzo istotne jest to, jak go urządzimy. Gdy myślisz, że z niewielkim pomieszczeniem nie można nic zrobić, jesteś w błędzie. Oto kilka rad, jak dobrze zaaranżować wąski przedpokój.

Małe i wąskie pomieszczenia, niekoniecznie muszą być nudne i ciasne. Wystarczy zastosowanie odpowiednich trików, by pomieszczenie stało się bardziej obszerne i funkcjonalne. Oto kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować podczas aranżacji, takich pomieszczeń jak wąski przedpokój:

Ściany, kolorystyka, dekoracje

W małych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się jasne kolory ścian, które powiększą optycznie naszą przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem są również powierzchnie błyszczące i odbijające światło. W aranżacji niewielkiego przedpokoju, należy zrezygnować z nadmiernej ilości bibelotów i ozdób.

Najlepiej zdecydować się na duże lustro, które dodatkowo powiększy nam powierzchnię przedpokoju. Ciekawym rozwiązaniem są także fototapety. Jednak należy pamiętać o tym, że one także muszą być w jasnych i delikatnych barwach, by nie zdominowały niewielkiej powierzchni.

Meble, funkcjonalne, jasne

Gdy chcemy, by wąski przedpokój prezentował się estetycznie i był praktyczny, musimy zdecydować się na wybór mebli, które są wielofunkcyjne. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się garderoby, które świetnie spełniają się jako szafy na okrycie wierzchnie, półki na buty czy szafki na podręczne akcesoria.

Wybór odpowiednich mebli do niewielkiego przedpokoju jest bardzo trudny. Podobnie jak w przypadku kolorystyki ścian, musimy zdecydować się na jasne i błyszczące powierzchnie. Warto się również zastanowić nad tym, czy nie wybrać mebli z lustrem. Drzwi szafy ze zwierciadłem, nadają przestrzennego wyglądu i sprawią, że nasze pomieszczenie będzie bardziej funkcjonalne.

Podczas aranżacji wąskiego przedpokoju bardzo ważne jest również oświetlenie pomieszczenia. Odpowiednio rozłożona iluminacja, może sprawić, że niewielkie pomieszczenie, będzie prezentowało się przestronnie i estetycznie.