7 trików na inspirujące wnętrze o małym rozmiarze

Małe wnętrza bywają kłopotliwe i potrzeba dużej dawki pomysłowości i otwartego umysłu. Zastosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań sprawi, że mniejsze mieszkanie nie będzie nudne, lecz wyjątkowe i funkcjonalne. Warto zastosować się do paru rad, które pozwolą na osiągnięcie wymarzonego efektu.

7 trików na inspirujące wnętrze mieszkania, które ma małe rozmiary

  1. Inspirujące wnętrzeŁazienka to pomieszczenie, z którego każdy domownik korzysta codziennie. Powinna budzić do życia i zachwycać swoim stylem. Dzięki temu każdy dzień już od początku wyda się kolejną przygodą. Jednak jak to osiągnąć w małym pomieszczeniu, gdzie wzory i mocne kolory mogą być przytłaczające? Otóż przede wszystkim warto postawić na duże lustra, które optycznie powiększą łazienkę. Najlepszym rozwiązaniem będą jasne barwy na ścianach, dobrym rozwiązaniem na zerwanie z monotonią będzie fototapeta lub ściana ozdobiona sreberkiem. Tę ostatnią opcję trzeba zabezpieczyć dodatkowo przed wilgocią. W ten sposób nie będzie problemu z odlatującą ozdobą.
  2. Ściany z cegły to bardzo modny element wystroju wnętrza już od paru sezonów. Właściciele małego salonu nie muszą przejmować się tym, że ten element nie nada się do ich mieszkania. Warto jednak wybrać biały lub inny, jasny kolor cegły. Jeżeli ktoś nie jest fanem sterylnie białych pomieszczeń, to dobrym rozwiązaniem będzie dodanie jakiegoś mocnego, kolorowego akcentu, na przykład powieszenie na ścianie obrazu lub wybranie dodatków o ciekawej kolorystyce i fakturze.
  3. Małe wnętrza często bywają ciemne. Dlatego warto zrezygnować z firanek i zasłon. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie odrobiny przestrzeni, ale też pokoje staną się jaśniejsze. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie rolet o ciekawym, kontrastującym ze ścianami kolorem.
  4. Idealnym rozwiązaniem dla małego mieszkania jest otwarcie wnętrz. Warto połączyć salon z kuchnią i jadalnią. Dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie barku kuchennego, który odgrodzi strefę dzienną i kuchenną. Barek spełni również inną funkcję i stanie się miejscem spożywania posiłków, zamiast dużego stołu.
  5. Podłoga również ma olbrzymie znaczenie przy aranżacji małego mieszkania. Warto usunąć wszystkie progi, które znajdują się pomiędzy pomieszczeniami. Wtedy wnętrze stanie się bardziej przestronne.
  6. Jedną z głównych zasad przy aranżacji małego mieszkania jest wielofunkcyjność. Nie chodzi tu tylko o różne przedmioty, ale również pomieszczenia. Dlatego warto wstawić do salonu rozkładaną kanapę, dzięki temu ten pokój może też stać się dobrą sypialnią dla gości.
  7. Kolejnym trikiem, który zapewni dodatkową przestrzeń małemu wnętrzu, jest wybranie mobilnych mebli. Warto wybierać szafki, stoliki lub fotele, które mają kółka. Dzięki temu będą możliwe drobne zmiany, na przykład w razie zorganizowania przyjęcia. Wtedy dodatkowa przestrzeń może okazać się zbawienna.