Aranżacja małej łazienki – o czym należy pamiętać?

Aranżacja małej łazienki

Aranżacja małej łazienki jest bardzo dużym wyzwaniem nawet dla doświadczonych projektantów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki nam dowiedzą się Państwo w jaki sposób można niewielkim nakładem siły zaprojektować bezpieczną i funkcjonalną łazienkę dla każdego.

Wanna czy prysznic?

Dla większości osób najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wybranie odpowiedniego prysznica albo tradycyjnej wanny. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać słusznego wyboru. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że z praktycznego punktu widzenia w niewielkiej łazience lepiej sprawdzi się oczywiście prysznic, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca.

Sprawne ogrzewania w łazience

Bardzo wiele osób podczas aranżowania małej łazienki całkowicie zapomina o jej ogrzewaniu co jest oczywiście bardzo dużym błędem. Porządne ogrzewanie jest niezbędnym elementem przede wszystkim u rodzin z małymi dziećmi. Warto zrezygnować z tradycyjnych grzejników żeberkowych i rozejrzeć się za grzejnikami drabinkowymi, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Pamiętać należy także i o tym, że drabinkowe grzejniki mogą pełnić rolę funkcjonalnego wieszaka na ręczniki.

Idealna podłoga i ściana

W małych łazienkach warto zwrócić uwagę także na ochronę ścian i podłogi. Z praktycznego punktu widzenia w pomieszczeniach tego typu najlepiej sprawdzą się modne i stylowe płytki ceramiczne. Materiał ten może pochwalić się doskonałą odpornością na wilgoć i co najważniejsze płytki ceramiczne są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości.

Przestrzeń na pralkę

W łazienkach bardzo często trzeba również znaleźć wolną przestrzeń na pralkę, która naprawdę może zajmować sporo cennego miejsca. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto umieścić ją we wnęce, dzięki czemu w eleganckiej zabudowie prezentować będzie się bardzo okazale. Nad pralką można dodatkowo postawić specjalne półeczki na środki czystości.

Lustro łazienkowe

W każdej porządnej łazience nie może zabraknąć także lustra. Warto wziąć pod uwagę to, że dobrze ulokowane lustro nie tylko odbija światło, ale również powiększa optycznie łazienkę. Lustro jest niezbędne przede wszystkim w tych łazienkach, które pozbawione są okna. Im większe lustro łazienkowe tym lepiej. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej zamontować je bezpośrednio nad umywalką.

Zobacz też:  Co postawić na komodzie?
Może Cię także zainteresować: