Biurko loftowe – zobacz propozycje 30 biurek, które Cię oczarują

Biurko loftowe to mebel kojarzący nam się z przemysłowym stylem wnętrza. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji jak stworzyć pomieszczenie loft urządzone ze smakiem i gustownie dopasować biurko loftowe. Zanim dokonamy wyboru biurka musimy zastanowić się nad zagospodarowaniem przestrzeni wówczas możemy zacząć sugerować się rozmiarem mebla.

Zobacz nasze wszystkie biurka

Biurko loftowe - zobacz propozycje 30 biurek, które Cię oczarują 21
Przestrzenie loftowe to zazwyczaj spore powierzchnie, które nie łatwo jest urządzić. Biurko loftowe musi być dopasowane w odpowiednim rozmiarze ponieważ zbyt małe zniknie nam w wielkiej przestrzeni. Aby stworzyć tę idealna przestrzeń przeznaczoną do pracy powinniśmy podzielić przestrzeń na strefy. Możemy zastosować rozwiązania za pomocą parawanów lub regałów i tym samym uzyskać oddzieloną kuchnię, sypialnię, jadalnie oraz strefę relaksu. Przestrzenie loftowe są także bardzo wysokimi pomieszczeniami, możemy stworzyć z wysokich regałów osobistą bibliotekę na zbór ulubionych książek lub wysoką szafę na ubrania. Biurko loft – propozycje aranżacji i propozycje 30 najmodniejszych biurek z szybką dostawą

Biurko loftowe postawy obok szafy, ale pamiętajmy, aby zgadzały się kolory mebli.

Jakie powinno mieć kolor biurko loft? Biurko loftowe zazwyczaj wykonane jest z metalu i drewna, kolorystyka ta nadaje mu odpowiedniego charakteru i stylu. Musimy zadbać, aby biurko loftowe było w tej samej kolorystyce co reszte mebli i dodatki również muszą współgrać zresztą. Biurko loftowe jest idealnym dodatkiem do pomieszczeń wykonanych w stylu industrialnym, ale również może wpasować się doskonale w inne style takie jak styl skandynawski lub minimalistyczny. Aby biurko duże loftowe prezentowało się idealnie w naszej aranżacji zadbajmy o stylowe dodatki w postaci lamp, wieszaków, czy też kosze na biurko loftowe. Pamiętajmy też o najważniejszym czyli o funkcjonalności biurka. Polecamy również: Biurko dwuosobowe loft H48

Biurko loftowe to nie tylko element dekoracyjny w pomieszczeniu, ale przede wszystkim narzędzie pracy.

Przed wyborem biurka zwróćmy uwagę na ilość półek i szuflad, aby pomieścić niezbędne akcesoria potrzebne do pracy. Biurko loftowe odpowiednio wyeksponowane będzie zachwycało każdego z naszych gości musimy, więc pamiętać o odpowiednim oświetleniu. W przestrzeni loftowej warto zastosować różne rodzaje oświetlenia, takie jak lampy sufitowe, kinkiety lub lampy stołowe w odpowiedniej stylizacji. Dzięki takim dodatkom stworzymy przytulny i ciepły klimat we wnętrzu. Przestrzenie loftowe są idealnymi wnętrzami do zastosowania naturalnych materiałów, takich jak drewno czy beton.

Biurko loftowe - zobacz propozycje 30 biurek, które Cię oczarują 22

Dlatego też postawmy na biurko drewniane loftowe.

Drewno nadaje ciepła, a metalowe dodatki przemysłowego charakteru. Biurko loftowe z drewna może być wykonane z różnych gatunków może to być zarówno jesion, dąb lub orzech. Wybierzmy taki kolor, który będzie odpowiednio pasował do frontów pozostałych mebli. Biurko loftowe z drewna to przede wszystkim miejsce do pracy upewnijmy się, że wokół biurka będzie wystarczająca ilość miejsca na krzesło i odstęp od ściany. Biurko loftowe bardzo lubi kontrasty. Możemy zastosować elementy ze stali lub miedzi, aby przełamać surowość. Pamiętajmy, że urządzenie przestrzeni loftowej wymaga sporej wiedzy i cierpliwości oraz dobrego planowania przestrzeni, ale dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny efekt końcowy, który będzie oryginalny.

Jakiego kolory powinny być ściany do biurka loft?

Do biurka loftowego warto dobrać odpowiednie kolory ścian, aby uzyskać spójny styl. Jeśli chodzi o kolorystykę ścian to najlepiej wybierajmy kolory neutralne i stonowane. Szary odcień ścian będzie wyglądał dobrze zarówno na ścianie z biurkiem wykonanym z drewna ciemnego z dodatkiem metalu oraz tego w kolorystyce jaśniejszej. Białe ściany optycznie powiększą naszą przestrzeń, biała ściana i ciemny kolor biurka to doskonały kontrast.

Biurko loftowe - zobacz propozycje 30 biurek, które Cię oczarują 23

Stosując kolor ciemny niebieski na ścianie otrzymamy pomieszczenie bardzo eleganckie.

Odważny kolor idealnie komponuje się z meblami w stylu loft. Biurka oraz inne meble wykonane w stylu loft będą zawsze zachwycały i przyciągały uwagę, dlatego pamiętajmy też o zastosowaniu na ścianie za biurkiem jakiś dodatkowy interesujący element dekoracyjny na ścianie w postaci cegły, kamienia, ale też może to być tapeta z imitacją betonu. Wszystkie te dodatki pozwolą nam na uzyskanie niepowtarzalnej przestrzeni.

Może Cię także zainteresować: