Co postawić na komodzie?

Co postawić na komodzie?

Aranżując swoje mieszkanie, zazwyczaj staramy się sukcesywnie zapełniać je meblami, dzięki którym przestrzeń ta może nabrać charakteru, a my dodatkowo zyskujemy jakże przydatne miejsce do przechowywania. Jednym z popularniejszych elementów meblowych jest komoda. Może ona mieć różną wysokość, szerokość oraz długość, a najlepiej, aby dokładnie została dopasowana do miejsca, w którym ma stanąć. Jeśli posiadana przez nas przestrzeń ma dość dziwne wymiary – zawsze możemy taki mebel zamówić u stolarza. Jednakże, kiedy już upragniony mebel znajdzie się w naszym domu, zapewne zaczniemy się zastanawiać: co postawić na komodzie?

Rośliny, które dodają każdej przestrzeni charakteru

Jeśli tylko komoda znajduje się w miejscu, do którego docierają promienie słoneczne, zawsze możemy pokusić się o to, aby umieścić na niej żywe kwiaty w donicach. Rośliny nie tylko mogą dla nas oczyszczać powietrze, ale też od razu dodają całej aranżacji przytulnego charakteru, a ceramiczne donice mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Jeśli natomiast nasza komoda znajduje się w miejscu niezbyt przyjaznym dla roślin – alternatywnym rozwiązaniem może być piękny wazon ze sztucznymi kwiatami. Pamiętajmy jednak o tym, aby zawsze wybierać takie sztuczne kwiaty, które wyglądają jak prawdziwe, a więc cechują się wysoką jakością wykonania.

Ozdoby i dekoracje

Jedni mają słabość do bibelotów, a inny wolą, kiedy tego rodzaju przedmioty pełnią jakąś funkcję. Bibeloty z charakterem zawsze stanowią doskonałą ozdobę wnętrza, a komoda jest wprost idealnym miejscem dla takich przedmiotów. To mogą być przedmioty wykonane z ceramiki lub porcelany w formie zamykanych pojemników, gdzie dodatkowo możemy coś przechowywać. Pięknie prezentują się też tace na świece lub też szklane szkatułki, do których także można coś włożyć. Oczywiście, zawsze pozostają nam też różnego rodzaju świeczniki oraz figurki.

A może jakiś element oświetlenia?

Bardzo często na komodzie umieszcza się też lampę stołową, która z jednej strony sama w sobie stanowi ogromną dekorację wnętrza, a z drugiej strony może całe wnętrze oświetlać ciepłym światłem punktowym. Jak widać – możliwości jest wiele. Aranżację komody możemy też zmieniać przy okazji zmiany pór roku, świąt czy po prostu zawsze wtedy, kiedy chcemy dokonać szybkiej, ale i taniej metamorfozy danego pomieszczenia.

Zobacz też:  Jak urządzić pokój nastolatce?
Może Cię także zainteresować: