5 tricków jak ożywić wnętrze salonu za pomocą roślin

Jak ożywić wnętrze salonu? Szarości i pluchę za oknem, obserwowane z kanapy w salonie, skutecznie mogą ożywić ustawione w pomieszczeniu rośliny. Umieszczone w ozdobnych doniczkach, z łodygami o nietypowych kształtach, pomogą podkreślić, a nawet wykreować styl pokoju. Dzisiaj w artykule ożywiamy wnętrze za pomocą roślin – sprawdź, jak tchnąć energię w swoje mieszkanie!

Zobacz nasze wszystkie NAROŻNIKI

Bądź kreatywny

Większość ludzi stawia rośliny na parapecie. Rozwiązanie te wydaje im się naturalne i oczywiste, nie rozważają nawet innych opcji, jakby zapominając w ogóle o ich istnieniu. Spróbuj wyłamać się z tego schematu i spróbować umiejscowić drobną zieleń gdzie indziej. Pamiętaj jednak, że rośliny muszą mieć dostarczaną odpowiednią ilość światła, nie umieszczaj ich więc w zaciemnionych miejscach. Unikaj też stawiania ich tam, gdzie stanowiłyby przeszkodę w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu.

Zachowaj umiar

Rośliny w mieszkaniu
Jak ożywić wnętrze salonu? Kwiaty w doniczkach.

Jeżeli twoje mieszkanie jest bardzo żywe, a nawet lekko pstrokate, roślinami staraj się wprowadzić równowagę i zapanować nad niepostrzeżenie wkradającym się chaosem. W takim wypadku zdecyduj się na rośliny o regularnej, delikatnej budowie. Nie mieszaj też ich gatunków, wystarczy jeden, góra dwa. Zapomnij również o różnokolorowych, ozdobnych doniczkach.

W odwrotnej sytuacji, czyli wtedy, gdy wnętrze twojego domu jest raczej spokojne i stonowane, możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Postępuj dokładnie odwrotnie do powyższych reguł, szalej z wzorami oraz barwami. Polecamy: Jak niedużym kosztem przygotować przytulne wnętrze w mniej, niż 1 dzień?

Podkreśl charakter domu

Prawdziwych miłośników harmonii i klasyki nic nie przekona, aby urządzanemu wnętrzu dodali wigoru. Prawdziwy konsonans osiągniemy dobierając kolory doniczek do barw, których użyliśmy przy dobieraniu kolorów farby oraz elementów wyposażenia. Stawiamy na symetrię, nie rozstawiamy roślin wszędzie tam, gdzie się jeszcze zmieszczą.

5 tricków jak ożywić wnętrze salonu za pomocą roślin 23
jak ożywić wnętrze salonu? Bądź kreatywny.

Baw się formą

Wybierając odpowiednie rośliny i kwiaty doniczkowe, oprócz ich koloru, zwróćmy uwagę również na kształt. Niektóre z nich wyglądają bowiem jakby były rysowane od linijki, inne jakby w chwili natchnienia stworzył je bujający w obłokach artysta. Ten pierwszy rodzaj świetnie sprawdzi się w kompozycjach klasycznych, drugi w ich przeciwieństwie. Polecamy również: Jak ożywić wystrój wnętrza na wiosnę? 5 sprawdzonych tricków.

Rośliny smukłe i wysokie świetnie sprawdzą się w niższych pomieszczeniach. Optycznie dodadzą wnętrzu wysokości, sprawią, że będziemy czuć się w nim bardziej komfortowo.

5 tricków jak ożywić wnętrze salonu za pomocą roślin 24
jak ożywić wnętrze salonu? Wprowadź rośliny, które dodadzą przytulności.
Może Cię także zainteresować: