Co kupić na nowe mieszkanie?

Co kupić na nowe mieszkanie?

Nowe, wymarzone mieszkanie wymaga odpowiedniej aranżacji. Warto zawczasu zaplanować wszystko, co chcemy w nim umieścić – z uwzględnieniem mebli i przedmiotów, które przenosimy ze starego lokum do nowego, a także z uwzględnieniem zakupów, których trzeba będzie dokonać, by w pełni urządzić funkcjonalne mieszkanie.

Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój to istotna strefa w każdym domu, która nie może być pominięta przy urządzaniu. To, co w nim umieścimy, w dużej mierze będzie miało wpływ na funkcjonalność tej przestrzeni. Po pierwsze, koniecznie musi w nim stać przestronna szafa na okrycia wierzchnie, szafka na buty, a także wieszak na ubrania. Dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń w innych szafach w mieszkaniu oraz unikniemy bałaganu w miejscu, które jest tak często uczęszczane.

Co kupić na nowe mieszkanie?

Wybór mebli i sprzętu AGD oraz RTV musi być bardzo przemyślany. Dlatego w nowym mieszkaniu warto zafundować sobie meble i sprzęt nowe, prosto z salonu. Dzięki ich funkcjonalności i wysokiej jakości zapewnimy sobie komfort użytkowania mieszkania nawet na najbliższych kilkanaście lat.

Narożnik z funkcją spaniaSalon warto wyposażyć w nowoczesne narożniki – pozwalają one oszczędzać przestrzeń w salonie, a także są miejscem do wypoczynku dla kilku osób jednocześnie. Dobre narożniki z funkcją spania mogą wieczorami zamieniać się w miejsce noclegu dla gości, lub łóżka właścicieli, którzy ze względu na niewielki metraż nie mogą sobie pozwolić na sypialnię.

Oprócz narożnika istotną funkcję w salonie będzie spełniał stolik kawowy – jego ciekawy blat będzie stanowił wspaniały element dekoracyjny całego salonu, a przy tym będzie zawsze pod ręką, by postawić tam przekąski na wieczorny seans filmowy.

Jeśli zaś mowa o filmach – w nowym mieszkaniu przyda się duży płaski telewizor, najlepiej umieszczony na ścianie. Do telewizora zwykle stosuje się wygodne meble do kina domowego – pozwalające usytuować telewizor niejako w centrum zestawu mebli.

Jakie wyposażenie kuchni?

meble kuchenneW nowym mieszkaniu najlepiej sprawdzą się meble kuchenne robione pod wymiar, ze względu na ich dużo wyższą trwałość i doskonałe dopasowanie do pomieszczenia. Sprawia to, że przestrzeń kuchni jest idealnie zagospodarowana, co jest wynikiem preferencji właścicieli. Najmodniejsze dziś są szafki typu magic corner, czyli takie, których głębokie wnętrze ujawnia się po wysunięciu drzwiczek. Pozwalają one pomieścić naprawdę dużo w teoretycznie niezbyt ustawnych miejscach szafek, na przykład w narożniku mebli.

W kuchni niezbędnymi sprzętami będzie oczywiście lodówka i kuchenka gazowa, ale coraz większą popularnością w przeciętnych domach cieszą się też zmywarki do naczyń. Wbrew pozorom generują one bardzo dużą oszczędność prądu i wody, dzięki czemu zmywanie naczyń jest prostsze i bardziej ekonomiczne.

Sypialnia i pokój dziecka

Co kupić na nowe mieszkanie? 1Sypialnia, jak również pokój dziecięcy lub młodzieżowy, powinna być wyposażona w wygodne łóżko, które zapewni maksymalny komfort snu. Oprócz tego warto, by w sypialni znajdowała się szafa na ubrania lub duża komoda. W dziecięcym i młodzieżowym pokoju dodatkowo warto umieścić wygodne biurko z obrotowym krzesłem. Biurko takie powinno być kupowane “na wyrost”, ponieważ odpowiednie krzesło zapewnia dobór optymalnej wysokości, na jakiej z biurka będzie korzystało dziecko. Właściwie dobrane wyposażenie domu sprawią, że przez najbliższych kilka lat nie trzeba będzie wprowadzać zmian aranżacyjnych.