Mała kuchnia w bloku – sprawdzone rozwiązania i pomysły na aranżacje. 15 propozycji na urokliwe zestawy mebli kuchennych.

Funkcjonalna mała kuchnia w bloku – nic trudnego!

Aranżacja mieszkania to zazwyczaj przyjemność dla inwestora, można wykazać się pomysłowością i odkryć w sobie talent dekoratora wnętrz. Najbardziej problematycznym pomieszczeniem jet jednak kuchnia mała w bloku. Podstawa to jasne ściany, dobre oświetlenie i jasne fronty – dzięki rozświetleniu wnętrza nawet małe kuchnie w bloku sprawią wrażenie większych. Mała kuchnia w bloku – może być pięknie!

Zobacz nasze wszystkie MEBLE KUCHENNE

Projekt małej kuchni w bloku – zrobisz to sam.

Rozważmy ustawienie sprzętu AGD i zlewu – popatrzmy jak przebiegają rury wodne, odpływ, ewentualnie rura gazowa. Okno w kuchni jest dużym atutem – im więcej światła w kuchni, tym lepiej, ale jak umeblować małą kuchnię z oknem jest jeszcze trudniejsza w aranżacji. Jeśli mamy już wstępnie zaplanowaną lokalizację sprzętów kuchennych zastanówmy się, jaką przestrzeń możemy wygospodarować na szafki kuchenne. Starajmy się zaplanować jak najdłuższy ciąg blatów kuchennych.

Kuchnia prosta, kuchnia narożna w kształcie L, lub kuchnia rogowa w kształcie U – wszystko zależy od układu przestrzeni kuchennej i od Państwa pomysłu.

Szafki kuchenne dolne powinny być dopasowane do funkcji – szafka zlewowa, szafka na garnki, szafka kuchenna z szufladami. Producent mebli kuchennych ma przygotowane szafki w różnych wymiarach, dzięki czemu możemy dopasować wielkości szafek do zabudowy kuchni. Większość producentów docina blaty kuchenne na wymiar klienta – to najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Nie każda mała nowoczesna kuchnia w bloku musi mieć szafki kuchenne wiszące – jeśli mamy niewiele sprzętów w kuchni wystarczą półki, wiszące zestawy sztućców, wiszące zioła w kuchni, lub puste ściany z ciekawym motywem – np. cegła w kuchni.

Mała kuchnia w bloku – sprawdzone rozwiązania i pomysły na aranżacje. 15 propozycji na urokliwe zestawy mebli kuchennych. 38

Mała kuchnia w bloku jak urządzić ją samemu?

Jeśli mamy już zaplanowane ustawienie szafek i sprzętu w kuchni pomyślmy o frontach. Fronty mebli kuchennych powinny być wysokiej jakości – są to najczęściej używane meble w mieszkaniu i warto pomyśleć nad ich trwałością. Jeśli aranżujemy małe kuchnie w bloku z oknem możemy pozwolić sobie na fronty kuchenne w ciemniejszych kolorach, jeśli natomiast jest to ciemna kuchnia w bloku to rozsądnym wyborem będą jasne fronty kuchenne – biele, beże, delikatne szarości.

Polecamy również – Jak umeblować małą kuchnię? Propozycje 20 najpiękniejszych kompletów do małej kuchni.

Mała kuchnia w bloku – sprawdzone rozwiązania i pomysły na aranżacje. 15 propozycji na urokliwe zestawy mebli kuchennych. 39

Praktycznie każdy kolor świetnie łączy się doskonale jeśli dobierzemy do niej blat kuchenny drewniany, lub z blatem imitującym drewno – blat dąb lancelot, lub modny ostatnio kolor blat dąb artisan.

Bardzo mała kuchnia w bloku dzięki przemyślanemu projektowi może być wyjątkowa i przytulna. Klimatyczna kuchnia rustykalna, w z której czuć aromat pieczonego ciasta będzie Państwa ulubionym miejscem w mieszkaniu.

Mała kuchnia w bloku – sprawdzone rozwiązania i pomysły na aranżacje. 15 propozycji na urokliwe zestawy mebli kuchennych. 40

Mała kuchnia w bloku aranżacje na każdą kieszeń.

Poniżej kolejne propozycja na małe kuchnie w bloku – korzystajcie Państwo ze sprawdzonych rozwiązań, jednak nie zapomnijcie o swoich dodatkach i dekoracjach w kuchni, dzięki czemu kuchnia mała w bloku będzie Państwa wyjątkową, indywidualną i prywatną przestrzenią w mieszkaniu. Aranżacja małej kuchni 4m2 – inspiracje, pomysły, 20 pięknych zestawów do Twojej wymarzonej kuchni.

Wnioskiem po zapoznaniu się z tematem “Mała kuchnia w bloku” jest to, że wielkość przestrzeni nie musi ograniczać naszych możliwości.

Nawet w ograniczonych metrażach można stworzyć funkcjonalną, ergonomiczną i estetyczną kuchnię, która sprosta naszym potrzebom. Kluczowym elementem jest planowanie i wykorzystanie każdego centymetra dostępnego miejsca. Warto skorzystać z różnych rozwiązań organizacyjnych, takich jak wysuwane szuflady, wieszaki na ścianę, półki wsuwane pod blat czy listwy magnetyczne na przyprawy. Dzięki nim, nawet niewielka kuchnia może pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria.

Ważnym aspektem jest również dbałość o porządek.

Regularne usuwanie rzadziej używanych przedmiotów i dbanie o czystość sprawi, że przestrzeń będzie bardziej przemyślana i przyjemniejsza w użytkowaniu. Nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniu, które może optycznie powiększyć kuchnię. Jasne, naturalne światło oraz zastosowanie punktowych lamp nad blatami czy szafkami optycznie rozjaśnią wnętrze.

Podsumowując, mała kuchnia w bloku to nie problem, lecz wyzwanie, które możemy z powodzeniem podjąć.

Dzięki starannemu planowaniu, funkcjonalnym rozwiązaniom i dbałości o porządek, nawet niewielka kuchnia może stać się naszym ulubionym miejscem do gotowania i spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Pamiętajmy, że to nie wielkość przestrzeni, a nasza kreatywność i pomysłowość decydują o tym, jak komfortowe i przytulne miejsce do gotowania uda nam się stworzyć.

Może Cię także zainteresować: