Meble kuchenne używane, dlaczego nie warto kupować?

dlaczego nie kupować używanych mebli kuchennych

Kuchnia przez wielu uznawana jest za serce domu. To nie tylko miejsce, gdzie przygotowywane są smaczne posiłki, ale podejmowane są również najważniejsze rodzinne decyzje.

Meble kuchenne używane – dlaczego nie warto kupować?

Wyposażenie kuchni to przede wszystkim meble i półki służące przechowywaniu. Ich uzupełnienie stanowią blaty, a także zlewozmywak i inne sprzęty potrzebne przygotowaniu potraw.

Ceny zestawów kuchennych rozpoczynają się od kilkuset złotych, by zakończyć swój zakres na pułapie kilkunastu tysięcy. Koszt zakupu, nie zawsze świadczy o ich jakości, ale najczęściej droższe produkty charakteryzują się większą trwałością.

Pomimo, że wersje budżetowe remontów cieszą się dużym powodzeniem, to nie warto kupować mebli kuchennych z drugiej ręki. Powodów jest kilka. Używane meble najczęściej posiadają zużyte blaty, których wymiana jest dosyć kosztowna i podwyższa koszt całej inwestycji. Ponadto mocujące drzwi zawiasy nie są pierwszej młodości, co za jakiś czas spowoduje drobne niedomagania z strony ich zamykania i otwierania.

Innym z argumentów przemawiających przeciw kupowaniu używanych mebli jest ich kolonizacja przez bakterie. Przygotowywanie różnego rodzaju potraw bez użycia deski sprawia, że blaty i inne przestrzenie pełne są groźnych dla zdrowia drobnoustrojów.

Jak zdobyć tanie i wytrzymałe meble kuchenne?

Ograniczony budżet nie powinien stanowić problemu dla sprytnych i inteligentnych osób. Sklepy zarówno stacjonarne, jak i internetowe kuszą klientów niebagatelnymi rabatami, które umożliwią aranżację wymarzonej kuchni za grosze. Interesujących ofert, warto szukać na portalach z kuponami rabatowymi, oraz bezpośrednio na stronach producentów mebli kuchennych. Dobrym pomysłem jest również zakup egzemplarzy powystawowych. Ich cena często obniżona jest o ponad połowę w stosunku do pierwotnej ceny zestawu.

Trochę większe fundusze umożliwiają zaprojektowanie i wykonanie potrzebnych półek i szafek w warsztacie stolarskim. Służący swoją wiedzą i doświadczeniem stolarz nie tylko wykona meble, ale również doradzi w kwestii ich użytkowania i konserwacji.

Remont kuchni to czas nie tylko na rujnowanie swojego budżetu, ale także tworzenie domowego ogniska. Odpowiednio dobrane meble i dodatki stworzą atmosferę przytulności, do której każdy członek będzie chciał wracać.