Jak urządzić kuchnię z jadalnią?

urządzanie kuchni z jadalniąPołączenie kuchni z jadalnią to świetny sposób na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a zarazem bardzo wygodne rozwiązanie. Z pewnością ułatwia podawanie posiłków i ich organizację, zwłaszcza, gdy odwiedzą nas goście. Jak urządzić kuchnię z jadalnią? Jak sprawić, aby takie otwarte pomieszczenie dobrze spełniało swoje funkcje? Należy kierować się kilkoma, podstawowymi zasadami.

Jeżeli przestrzeń jest wystarczająca możemy wstawić do pomieszczenia niezależny stół. Warto jednak zadbać o to, aby było wokół niego wystarczająco dużo wolnego miejsca. W żadnym wypadku nie powinien on utrudniać lub blokować dostęp do mebli kuchennych. Musimy zapewnić swobodę zarówno osobom zasiadającym przy stole, jak i tym, którzy przygotowują i wydają posiłki.

Przy wyborze krzeseł również powinniśmy się sugerować ilością miejsca, która dysponujemy. Przy niewielkich kuchniach sprawdzą się taborety albo krzesła składane. Jeżeli przestrzeń jadalni jest większa warto zadbać o wygodne krzesła, które sprawdzą się podczas dłuższych biesiad przy stole. Powinniśmy pomyśleć również o tym, aby stół i krzesła były łatwe do utrzymania w czystości.

Wprowadźmy zasadę minimalizmu. Wybierzmy funkcjonalne meble kuchenne, które z łatwością pomieszczą wszystkie potrzebne rzeczy. Unikajmy natomiast zagracania pomieszczenia niepotrzebnymi bibelotami. Otwarta przestrzeń powinna sprawiać wrażenie pomieszczenia przestronnego. Jej aranżacja nie może być ciężka i przytłaczająca. Dlatego w tego typu pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się aranżacje minimalistyczne.

Aby uniknąć aranżacyjnego chaosu powinniśmy dobrze przemyśleć każdy detal. Strefa kuchni i kącik jadalny powinny ze sobą współgrać. wprowadźmy więc harmonijne dodatki, które stylistycznie będą łączyć obydwie strefy. Oczywiście bez przesady. Nie chcemy przecież, aby powstało wrażenie chaosu.

Zaaranżowanie kuchni połączonej z jadalnią to spore wyzwanie. Jednak przy odrobinie wyobraźni i determinacji można stworzyć miejsce, które stanie się sercem naszego domu.