Granatowa sypialnia – inspiracja

pomysł na granatową sypialnię

Jeżeli w Twoim mieszkaniu zawsze dominowały jasne kolory – zarówno biel, beż, jak i jasny szary, które idealnie pasowały do Twojego stylu i wystroju wnętrza to jednak czasami potrzeba postawić na drastyczną zmianę. Takim postanowieniem może być przemalowanie ścian w sypialni. Można postawić na dość odważny kolor – a mianowicie na granat. Na pewno po zmianie koloru sypialnia nabierze nowego wyrazu.

Elegancki granat sprawi, że sypialnia wizualnie wygląda na nieco mniejszą, niż do tej pory. Ale to raczej kwestia przyzwyczajenia – z bieli na granat. Granatowa sypialnia wprowadza spokój i ukojenie, kojarzy się z błękitnym niebem w lecie. Dużo lepiej będzie się odpoczywać, niż w szpitalnej bieli. Poza nowym kolorem ścian, można wymienić także meble oraz dokupić nowe dodatki. Ciemny granat świetnie komponuje się z dodatkami w kolorze złota, ochry, różu, pastelowego fioletu, jaśniejszych odcieni błękitu. Bardzo ciekawym duetem jest także zestawienie szarości i granatu. Natomiast idealnie w granat wpasują się meble w kolorze bieli. Można zakupić nowe białe łóżko, w stylu romantycznym, a do niego granatową pościel w gwiazdki (lub też przemalować poprzednie łóżko). Kolor pościeli jak i wzór idealnie wkomponuje się w nowe ściany. Szafa, szafki nocne, toaletka – również mogą być utrzymane w stylu romantycznym i w bieli. Pięknie ożywią wnętrze. Sypialnia w kolorze granatowym jest dość ciemna, więc należy postawić na nowe oświetlenie. Pomieszczenie ożywi duża nocna lampka w kształcie sowy. Jeżeli chodzi o dodatki to można postawić na kolor srebrny. Zdjęcia oprawić srebrnymi ramkami, dokupić świeczki zapachowe również w tym samym odcieniu a całość uzupełnić szaro-srebrna zasłoną.

Jeżeli ktoś się zastanawia od dłuższego czasu na zmianą koloru ścian to warto postawić na odważny kolor. Granatowa sypialnia jest nieco śmiała, ale przede wszystkim indywidualna i niepowtarzalna. Nie ma co się obawiać takich mocnych, ciemnych kolorów, ponieważ doskonale uzupełniają je srebrne i białe dodatki.