Polirattan czy technorattan?

Polirattan czy technorattan

Nadchodzi sezon letni, a co za tym idzie, wszyscy, którzy mają szczęście i posiadają swój własny kawałek ogrodu chcą spędzać w nim jak najwięcej czasu, bo pogoda, to umożliwia. W tym celu właśnie bardzo wiele osób zastanawia się nad kupnem mebli ogrodowych, aby czas tam spędzony był zdecydowanie bardziej przyjemniejszy i wygodny. Jednak wybór mebli jest trudny, bo na rynku mamy bardzo wiele dostępnych opcji i nie wiemy zazwyczaj, które będą najlepsze, a co najważniejsze najbardziej wytrzymałe.

Najlepsze materiały mebli ogrodowych

Najważniejszy jest niewątpliwie materiał, z którego będą wykonane meble ogrodowe. Jeśli wybierzemy odpowiedni, to z pewnością będziemy mogli cieszyć się nimi przez długie lata bez zniszczeń. Jest to bardzo ważne, bo nie chcielibyśmy przecież wymieniać mebli co roku.

Z najbardziej znanych materiałów, z których wykonane są meble ogrodowe to polirattan i technorattan. Są to materiały typowo pasujące do tych, które nadają się właśnie do mebli, których na co dzień nie trzymamy w pomieszczeniu. Jednak owe materiały różnią się od siebie i ich poziom wytrzymałości jest zdecydowanie różny. Warto więc przed kupnem zastanowić się nie tylko jak owy mebel ma wyglądać, ale też nad tym jakich funkcji od niego oczekujemy. Taka dedukcja zdecydowanie pozwoli nam na wybranie odpowiedniej opcji.

Polirattan czy technorattan

Technorattan to materiał, który jest zdecydowanie tańszy od polirattanu. Ma on jednak kilka minusów, których nie znajdziemy jeśli chodzi o meble wykonane z polirattanu.
Znaczącą wizualną różnicą jest fakt, że meble z technorattanu są dużo cięższe i bardziej masywne. Owe meble niszczą się też o wiele szybciej, bo pękają po jakimś czasie. Jest to dość duży problem i kiedy chcemy wybrać meble, które mają nam służyć kilka lat to zdecydowanie lepiej zdecydować się na meble ogrodowe wykonane z polirattanu. Jest to bowiem materiał, który jest bardzo elastyczny i odporny na czynniki atmosferyczne. Musimy się nad tym skupić szczególnie wtedy, kiedy już w momencie kupowania owych mebli wiemy, że będziemy je przechowywać na dworze. Jednak każdy z materiałów lepiej zabezpieczyć w tym przypadku zakupując pokrowce, którymi okryjemy meble na okres jesienny i zimowy. Oba materiały bardzo łatwo czyści się za pomocą gąbki lub szmatki nasączonej detergentem, co jest niewątpliwym plusem i znacznie ułatwia.

Zobacz też:  Kolory ścian w pokoju chłopca
Może Cię także zainteresować: