Czym pomalować meble ogrodowe?

Czym pomalować meble ogrodowe?

Sezon przesiadywania na ogrodzie został w pełni rozpoczęty. Dzięki temu ludzie wyciągają meble ogrodowe, które przez okres zimowy były skrzętnie chowane pod pokrowcami lub w garażach. Niestety niektóre z nich uległy przez ten czas zniszczeniu i nie wyglądają już tak dobrze. Możemy jednak bardzo łatwo je odnowić i podarować im nowe życie, aby nadal się nimi cieszyć. Będzie to wymagało od nas zakupu kilku materiałów, a także poświęcenia naszego czasu. Jednak jest to zdecydowanie warta zachodu praca i inwestycja.

Funkcja ochronna

Należy pamiętać, że jeśli zastanawiamy się czym pomalować meble ogrodowe, to przede wszystkim powinniśmy skupić się na środkach, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także ochronią nasze meble przez czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu w przyszłym sezonie nie będziemy musieli ich powtórnie odnawiać, bo nadal będą wyglądać świetnie.

Jeśli chodzi o meble z technorattanu lub polirattanu, to one niezmiennie zawsze wyglądają świetnie i żeby przywrócić im dawny blask potrzeba jedynie gąbki i detergentu. Jednak jeśli mamy do czynienia z meblami ogrodowymi, które są wykonane z innych materiałów to sprawa wygląda inaczej.

Czym pomalować meble z metalu

Kiedy mamy do czynienia z metalowymi meblami, to przede wszystkim powinniśmy wybrać się do sklepu i pomalować je farbą, która nie tylko daje kolor, ale także zabezpiecza nasze meble przed rdzą. Najlepiej zrobić, to od razu po kupnie owych mebli, bo kiedy rdza się pojawi, to już raczej nie uratujemy owego mebla, a już na pewno będzie to zdecydowanie trudniejsze. Warto więc zabezpieczyć się przed tym już wcześniej. Dzięki temu nawet w okresie zimowym będą one bezpieczne przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią.

Czym pomalować drewno

Meble ogrodowe z drewna również się zdarzają i jeśli chcemy je odnowić, to przede wszystkim musimy zeszlifować starą warstwę lakieru czy farby, a na nią nałożyć nową zaraz po tym jak usuniemy pył powstały podczas szlifowania. Bardzo ważnym czynnikiem jest, aby owa farba czy lakier pełniła także funkcje ochronną i tylko takie środki należy wybierać.

Zobacz też:  Meblościanka RTV - wybór do nowoczesnych wnętrz

Pamiętajmy jednak, że poza malowaniem mebli lub impregnacją warto ochraniać meble ogrodowe poprzez kupno pokrowców. Ochraniamy nasze meble wtedy w okresach, które nie sprzyjają czasowi jakie spędzamy na ogrodzie. Chronią one także przed brudem i zanieczyszczeniami, co ułatwia nam zadanie, kiedy następuje okres letni.

Może Cię także zainteresować: