Jak pomalować meble na styl prowansalski?

Jak pomalować meble na styl prowansalski? 6

Styl prowansalski jest często wybierany podczas aranżacji wnętrz domów i mieszkań.
Styl ten charakteryzują jasne pastelowe barwy i piękne naturalne podłogi najczęściej występujące w najjaśniejszych odcieniach drewna. Styl prowansalski cechuje wszechobecna biel, nadająca pomieszczeniom świeżego i promiennego charakteru.

Wnętrza urządzone w tym stylu olśniewają swoją lekkością i przykuwają uwagę ciekawymi dodatkami nadającymi pomieszczeniom przytulności i ciepła. Do takich elementów tworzących klimat tych wnętrz zaliczyć można naturalne tkaniny oraz miłe, puszyste poduszki czy narzuty.

Doskonale tu sprawdzają się wszelkie fantazyjne słoje i butle ustawione na drewnianych półkach.
Wiklinowe kosze i koszyczki z suszonymi kwiatami to mile widziane dodatki w takich pomieszczeniach.

MEBLE W STYLU PROWANSALSKIM

Wybierając meble do pomieszczeń prowansalskich należy szukać przede wszystkim mebli prostych i funkcjonalnych w beżowych lub jasnoszarych rozbielonych barwach. Bielone drewno i prostota to główne wyznaczniki mebli w stylu prowansalskim.

MALOWANIE MEBLI W STYLU PROWANSALSKIM

Urządzając wnętrze w stylu prowansalskim, można samodzielnie przygotować takie meble zamiast kupować gotowe. Zwolennicy stylu zastanawiają się jak pomalować meble na styl prowansalski, aby były zgodne z jego charakterem. Meble prowansalskie, to meble drewniane i takiego rodzaju powinny zostać użyte do malowania.Proste i funkcjonalne, użyteczne i wygodne, to podstawowe cechy mebli aranżowanych na prowansalskie.

Przystępując do malowania mebli należy pamiętać, aby wybierać jasne odcienie beżu, szarości i oczywiście bieli. Rozbielenie i postarzenie tych mebli to podstawowa czynność, jaką należy wykonać przystępując do ich malowania. Producenci oferują szeroki wachlarz różnego rodzaju farb do malowania drewna, nadając mu efekt postarzałych i przetartych mebli.

Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim, decydujemy się na jasne, przestronne wnętrza z dominującymi kolorami beżu, szarości i bieli. Wszechobecne światło w takich wnętrza oraz naturalne dodatki nadają takim wnętrzom przytulny i miły klimat, który gwarantuje wspaniały odpoczynek i relaks.

Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  5 inspiracji na ciemne meble do sypialni