Malowanie mebli na biało

Malowanie mebli na biało

Aranżacja wnętrza każdemu z nas zajmuje nieco czasu. W końcu każdy chciałby mieszkać w naprawdę ładnym mieszkaniu, w którym czujemy się dobrze. Jak zaś o to zadbać?

Styl aranżacji wnętrza

Oczywiście podstawową sprawą jest aranżacja wnętrza. Ostatnio królowały przede wszystkim przeróżne style skandynawskie, shabby chic, minimalistyczne czy prowansalskie. One zapewniają nam spokój i odpoczynek po całym dniu pracy, chwilę wytchnienia i delikatne wnętrza, które nie drażnią naszych zmysłów. Jednak tu większość mebli jest białych…

Białe, drewniane meble

Czy to oznacza, że jeśli chcemy zaaranżować pokój w takich stylach musimy wymienić wszystkie swoje meble na białe? Oczywiście można to zrobić, jednak istnieje zdecydowanie prostszy sposób. Mianowicie możemy przemalować nasze meble na biały kolor. Jak to zrobić?

Malowanie mebli na biało

Nic bardziej prostszego. Wystarczy kupić w sklepie z artykułami meblowymi białą bejcę lub lakierobejcę do drewna. Od czego zależy wybór konkretnego produktu? Oczywiście od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jaką powierzchnię malujemy. Lakierobejca doskonale wręcz nadaje się do starszych mebli, które trzeba dokładnie odświeżyć. Bejca zaś lepsza jest do mebli, którym tylko delikatnie należy zmienić kolor.

Generalnie jakie jednak są zasady malowania mebli na biało? Przede wszystkim taki mebel trzeba najpierw dokładnie oczyścić. Jak to zrobić? Otóż jeśli decydujemy się na samą bejcę wystarczy dokładnie zetrzeć wszystkie brudy i kurze oraz lekko przetrzeć meble. Jeżeli zaś chcemy pomalować starszy mebel, który jest nieco zniszczony albo też drewno z dużą ilością lakieru, konieczne będzie przetarcie dokładnie mebla papierem ściernym a czasem nawet szlifierką. W innym wypadku lakierobejca się nie przyczepi.

Później zaś wystarczy wziąć pędzel i pomalować dany mebel. Pamiętajmy, aby robić to dokładnie, nie spieszyć się i malować każdy szczegół.

Zobacz też:  Jakie poduszki do szarego narożnika?
Efekty przy malowaniu na biało

Oczywiście czasami nie chcemy mieć idealnie gładkiej białej powierzchni. Czasem, szczególnie jeśli urządzamy mieszkanie w stylu prowansalskim albo shabby chic. Wówczas zależy nam na różnych przetarciach czy zdobieniach. Przetarcia możemy łatwo uzyskać malując mebel sztywnym pędzlem albo później zamalować kąty i boki na ciemniejszy odcień, który stopniowo będzie rozjaśniany idąc ku środkowi. Czasami także chcemy wymalować jeszcze jakieś motywy – to się przyda szczególnie jeśli chcemy uzyskać nieco folklorystyczny nastrój albo wręcz przeciwnie- używając spray i drukowane litery wyjdzie nam industrialny styl.

Zobacz video:

Może Cię także zainteresować: