Meble industrialne ozdobią wnętrze w stylu poprzemysłowym

meble industrialne

Wiele osób szuka prostych rozwiązań aranżacyjnych i skłania się ku postarzanym, ale bardzo prostym w formie meblom, o ostrych zarysowanych bryłach. Dla tych którzy cenią surowość i przestrzeń idealnym wyborem jest styl industrialny, do którego trzeba dobrać odpowiednie meble.

Meble industrialne – urządź salon w industrialnym stylu

Meble industrialne to przede wszystkim połączenie drewna i metalu. Często również producenci stosują techniki postarzania zarówno drewna, jak i metalu, przez co nowe meble prezentują się jakby zostały wyszperane na starym strychu. Takie wnętrze ma swój niepowtarzalny urok, gdyż jest funkcjonalne, a jednocześnie nie rozprasza poprzez nadmiar bodźców wzrokowych. Do salonu można wstawić duży stół z drewnianym blatem, na metalowej podstawie. Blat może być wykonany z nieobrobionego kawałka drewna, wpisując się we wspomnianą surowość. Oczywiście nie może zabraknąć miejsca do wypoczynku. Krzesła mogą być proste i drewniane, a także lekko postarzane. Można również zdecydować się na krzesła Mrówki, Jaja czy Butterfly w wersji industrialnej. Te bardzo popularne modele krzeseł wylansowane przez mistrzów stylu skandynawskiego, takich jak Arne Jacobsen, a także argentyńskiego designu Austral Group. W wersji industrialnej krzesła pokryte są skórzaną tapicerką i rzecz jasna posiadają metalowe nogi. Do wykonania mebli industrialnych może posłużyć wszystko, a często są to materiały pochodzące z recyklingu, takie jak np. karoseria złomowanych samochodów. W salonie nie może zabraknąć również biblioteczki wykonanej z postarzanego drewna i obitej na brzegach metalem.

Meble w stylu industrialnym – każde pomieszczenie o niepowtarzalnym designie

W stylu industrialnym można urządzić każde pomieszczenie. Nieodłącznym elementem kuchni będą metalowe szafki, a także witryny. Trzeba zaznaczyć, że styl industrialny nie musi być szary i ponury, a meble mogą być pokryte resztkami farby, sprawiając wrażenie dotkniętych “zębem czasu”. W stylu industrialnym może być urządzona również garderoba. Wiele jest projektów w których używa się drewnianych palet, co nadaje wnętrzu jeszcze bardziej przemysłowego charakteru. Z dużej palety można także wykonać drzwi przesuwne garderoby czy szafy w sypialni. Ciekawym pomysłem jest mobilna toaletka wyposażona w drewniane blaty i posadowiona na metalowej podstawie z kółkami. Całości może dopełniać lustro, oczywiście w drewnianej ramie z widocznymi sękami.

Zobacz też:  Narożnik sprężyny kieszeniowe - czyli jaki?

Taka przestrzeń pozwala na wzięcie głębokiego oddechu. Nie przytłacza, a jednocześnie jest bardzo oryginalna. Warto postawić na meble industrialne.

Zobacz video – meble industrialne:

Może Cię także zainteresować: