Regał na książki

Wybierane do własnego domu lub mieszkania meble, muszą być wygodne i funkcjonalne, ale jednocześnie stylowe i eleganckie. Szczególnie ważne jest to w przypadku regałów, na których eksponuje się własne zbiory książkowe.

Regały na książki

Regał na książki 1Powinny być one stabilne i trwałe tak, by mogły służyć całymi latami, utrzymując dość ciężkie przedmioty. Jednocześnie muszą być wygodne w codziennym użytkowaniu, i łatwe w czyszczeniu oraz eksploatacji. Dzięki szerokiej ofercie, decyzja o tym, jaki regał na książki się kupi, wymaga przemyślenia (stylu, kolorystyki i przeznaczenia). Regały mogą być małe lub duże, klasyczne lub nowoczesne, jasne lub ciemne. Dopasować można je do pokoi dzieci czy nastolatków, przytulnych sypialni, domowych i firmowych biur, a także przestronnych salonów. Ich różnorodność pozwala na mnogość aranżacji, oraz na to, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, w jakim stylu urządza swój dom. Najpopularniejsze są nadal klasyczne regały stojące, z kilkoma stabilnymi półkami. Jednak, coraz modniejsze stają się także nowoczesne regały wiszące. Niezależnie od stylu, ważne jest, by regały na książki były najwyższej jakości, z dobrych i trwałych materiałów, odpornych na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Specyfikacja regałów

Regał na książki 2Zdecydować można się na regał klasyczny, z kilkoma prostymi półkami, który sprawdzi się w salonie, biurze, a nawet pokoju młodzieżowym . Znajdzie się tam wiele miejsca na wszystkie książki, dokumenty, czy przedmioty dekoracyjne. Dodatkową zaletą takiego regału jest to, że półki są bardzo często regulowane, co pozwala na wstawienie tam rzeczy o różnych gabarytach. Taki klasyczny regał ustawiony jest najczęściej na stabilnym cokole, wygląda bardzo elegancko, a przede wszystkim jest niezwykle trwały i może służyć przez wiele lat. Regał bardzo często wykonuje się z płyty wiórowej laminowanej (o podwyższonej trwałości). Bardzo korzystną rzeczą w aranżacji jest to, że do wyboru jest szeroka kolorystyka: półki mogą być białe, czarne, jasno- lub ciemnobrązowe. Istnieje też możliwość pomalowania ich na żywe kolory (idealne do dziecięcych pokoików). Typowy regał ma około 180 centymetrów wysokości i około 35 centymetrów głębokości. Dla większej wytrzymałości mechanicznej i chemicznej obrzeża wykańcza się tworzywem PCV. Popularnym ostatnio rodzajem regału jest także przeciwieństwo wyżej opisanego słupka, tzn, regał niski, a szeroki. Składa się on z półek o kształtach kubików (najczęściej dziewięciu lub dwunastu). Bardzo często wykorzystuje się go jako podstawę pod sprzęt rtv. Niezależnie od modelu, regał na książki powinien znaleźć się w każdym domu, gdyż jest niezwykle użyteczny.