Kolor ścian do brązowych mebli

Kolor ścian do brązowych mebli 7

Kolor ścian do brązowych mebli to kwestia, jaka spędza sen z powiek osobom, które właśnie malują i aranżują mieszkania. Jak wybrać odpowiedni kolor, który będzie nie tylko pięknie się prezentował, ale też podkreśli estetykę mebli?

Biel w połączeniu z brązowymi meblami

Biały jest najmodniejszym kolorem tego i minionego sezonu. Wiąże się to z faktem, że stanowi podstawę urządzania wnętrz w stylu skandynawskim, który króluje obecnie w trendach wnętrzarskich.
Biel tworzy kontrast z brązowymi meblami, co powoduje, że są one widoczne już na pierwszy rzut oka. Jeśli, zatem posiadamy piękne meble, które chcemy wyeksponować – biel będzie idealnym wyborem.

Jasne kolory do ciemnych mebli

Meble w kolorach brązu, także ciemnego, w tym pastele, to kolejna, dobra propozycja. Tworzą kontrast, a ponadto są wyrafinowane i eleganckie. Dlatego brązowe meble dobrze połączyć np. z beżowymi, pomarańczowymi ścianami. Sprawdzą się też odcienie żółtego, piaskowy i inne, neutralne kolory, także kremowe czy np. kość słoniowa. Modne jest ostatnio łączenie brązowych mebli z jasnymi szarościami i dodatkami w tych odcieniach.

Ciemna ściany – w sam raz dla brązowych mebli

Miłośnicy ciemnych ścian nie muszą z nich rezygnować, jeśli mają brązowe meble. Zdecydowanie stanowią dobre połączenie, zwłaszcza, gdy postawimy na np. czerwień w mocniejszym wydaniu lub zieleń. Ładnie komponują się one z ciemnymi meblami i podkreślają ich urok -zwłaszcza, gdy są one wykonane z drewna i prezentują się naprawdę niezwykle.

Wybierając ciemne kolory warto, jednak mieć na uwadze fakt, by wnętrze nie było przytłoczone. Czasami dobrym rozwiązaniem jest np. pomalowanie na ciemno jednej lub dwóch ścian, a pozostawienie pozostałych np. białych. Wiele zależy od tego czy do pomieszczenia wpada dużo światła i jaki kolor mają meble – przy ciemnym brązie cały pokój w kolorze np. ciemnozielonym nie będzie prezentować się ładnie.

Zobacz też:  Nowoczesne wnętrza

Wybierając ciemne kolory i łącząc je z brązowymi meblami warto też mieć na uwadze fakt, że dodatki powinny już być w znacznie jaśniejszych kolorach. W ten sposób można uzyskać kompromis, ponieważ zbyt duże nasycenie ciemnymi kolorami może powodować, że wnętrze będzie ponure i zbyt stonowane. Jasne dodatki, w formie np. poduszek, zasłon, rolet czy małych elementów dekoracyjnych, pozwalają ocieplić chłodne pomieszczenie.

Może Cię także zainteresować: