Duży pokój w bloku jak urządzić?

Duży pokój w bloku jak urządzić?

Urządzanie własnego mieszkania to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mamy niewielki metraż. Często mieszkania w blokach wydają się ciemne i niezbyt ustawne, choć dużo zależy od umiejętnego urządzenia wnętrza oraz dobrania dodatków. Dzięki temu można w łatwy sposób optycznie powiększyć pomieszczenie. Z kolei poprzez stosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak na przykład szafy wnękowe, można zyskać dużo miejsca do przechowywania niezbędnych ubrań i przedmiotów.

Duży pokój – salon i jadalnia w jednym:

W nowoczesnym budownictwie często można spotkać się jedynie z aneksem kuchennym, który przydzielony jest do dużego pokoju. Większość osób decyduje się na zakup płytek do części kuchennej, zaś do części odpoczynkowej paneli oraz farb czy tapet. Sprytnie wydzielona część zazwyczaj nie powinna przytłoczyć reszty pomieszczenia, zwłaszcza jeśli będzie utrzymana w jasnej tonacji. Ciemne kolory pomniejszają mieszkanie, dlatego w przypadku mniejszych pokoi lepiej wybrać biel, jasny szary czy różnego rodzaju beże. Często zamiast stołu w aneksach, pojawiają się wyspy kuchenne, które dodatkową tworzą granicę między częścią jadalną, a faktycznym salonem.

Duży pokój w bloku jak urządzić?

W przypadku mniejszych pomieszczeń, warto poza dobrem jasnych kolorów, zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Obecnie w sklepach jest szeroki wybór lamp wiszących, stojących, a także kinkietów, które zajmują mało miejsca. Wciąż w trendach pojawia się styl skandynawski, czyli minimalizm i prostota. Białe meble świetnie współgrają z kolorowymi dodatkami, a do tego dzięki zmianie zasłon czy poduszek pokój może nabrać zupełnie innego charakteru w szybkim czasie. W przypadku większej i dobrze oświetlonej powierzchni, nie należy bać się ciemniejszych barw na ścianie czy nawet ciemnych drewnianych mebli, na przykład dębowych, które słyną z trwałości. Popularnym rozwiązaniem są sofy narożne, które pasują do niemal każdego wnętrza. Są ustawne i funkcjonalne, zwłaszcza dotyczy to modeli rozkładanych, dzięki którym można przenocować gości w domu, a także wygodnie odpocząć po całym dniu.

Zobacz też:  Poczucie komfortu od samego rana – idealna sypialnia

Mieszkanie w bloku może być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Dzięki kilku zasadom nawet ciasny pokój może optycznie się powiększyć, a poprzez dodatki stać się modnym wnętrzem. Choć wiele osób decyduje się na pomoc architektów wnętrz, urządzanie własnego gniazda to także świetna zabawa, która może zaangażować całą rodzinę do wspólnego działania.

Może Cię także zainteresować: