Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?‏

Jeśli waszym marzeniem jest piękny otwarty salon z aneksem kuchennym to jeszcze nic straconego. Takie rozwiązanie nie dość, że idealnie powiększy optycznie pomieszczenie to pozwoli nam na częstsze spędzanie czasu z rodziną. Gdy kuchnia nie jest odizolowana od salonu, możemy w czasie gotowania pozwolić sobie na rozmowę z bliskimi, czy na śledzenie ulubionego serialu, Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? Podpowiadamy!

Zobacz naszą pełną ofertę mebli kuchennych: Kliknij tutaj!

Zobacz też:  Narożniki tapicerowane - czy warto na nie postawić?

Spójny wystrój

Po pierwsze musimy zadbać o spójny wystrój. Kuchnia nie może być urządzona w zupełnie innym stylu niż salon. Nie uzyskamy wtedy płynnego przejścia między jedną strefą gotowania a strefą wypoczynku, tym samym, zamiast optycznie powiększyć pomieszczenie-je pomniejszymy! Zadbajmy o to, by ściany w salonie z aneksem kuchennym były jednolitego i neutralnego koloru. Meble kuchenne, jak i te w salonie powinny pasować do siebie. Jeśli w kuchni stawiamy na naturalne dodatki tj. wiklina, to nie urządzajmy reszty pomieszczenia w stylu nowoczesnym, bo wszystko będzie wyglądało jak z zupełnie innej bajki. Im lepiej przemyślimy wyposażenie, tym większą spójność uzyskamy. A to niezwykle istotne, dla naszego komfortu przebywania w mieszkaniu.

Zapachy

W sytuacji, gdy kuchnia znajduje się w tym samym pomieszczeniu, co salon należy zadbać o dobrą wentylację. Z pewnością podstawowym sprzętem kuchennym w takiej sytuacji, będzie okap. Dzięki niemu nasze salonowe meble i ich tapicerka nie przesiąkną zapachem wielu spożywanych obiadów. Warto kupić także dobry odświeżacz powietrza i często porządnie wietrzyć pomieszczenie. W ten sposób unikniemy zapachu jedzenia.

Wyspa

Dobrym rozwiązaniem dla salonu z aneksem kuchennym jest wyspa bądź barek. Dzięki temu uzyskujemy trochę prywatności w czasie gotowania. Taki sposób sprawdza się szczególnie, przy wszelkich spotkaniach towarzyskich. Możemy uczestniczyć w dyskusji, nie odrywając się od gości, a jednocześnie gotować.

Czystość

Salon z aneksem kuchennym z pewnością wymaga od nas dużej dbałości o czystość. Gdy są goście, a my przygotowujemy kolację, musimy na bieżąco sprzątać wszystko z blatów. W przypadku kuchni zamkniętej moglibyśmy zostawić sprzątanie na później, jednak w tym wypadku bałagan będzie widoczny dla każdego. Tak samo wygląda kwestia podłogi- niezwykle łatwo jest przenieść kuchenne nieczystości do części salonu. Warto zatem regularnie i dokładnie sprzątać.

Dla kogo?

Salon z aneksem kuchennym to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną optycznie powiększyć przestrzeń w swoim mieszkaniu i często zapraszają gości na pyszne posiłki.

Może Cię także zainteresować: