Czyszczenie narożnika – zrób to sam

Narożnik jest jednym z najczęściej używanych mebli w mieszkaniu, znajduje się w centralnym miejscu salonu, korzystają z niego domownicy każdego dnia, to rodzinne spotkania, popołudniowa kawa z przyjaciółką, a także domowe czworonogi, które skutecznie potrafią zabrudzić kanapę odwdzięczając się jednak bezwarunkową miłością.

Jasny narożnik w salonie – czy pozbędziemy się plam?

Plama na kanapie nie jest obecnie takim problemem jak jeszcze kilka lat temu. Praktycznie wszystkie plamy na narożniku, nawet w jasnej tapicerce usuniemy nowoczesnym środkiem piorącym do odkurzaczy.

Pranie narożnika w domu – od czego zacząć?

Bieżące zabrudzenia narożnika warto jak najszybciej usunąć wilgotną ściereczką, żeby zminimalizować wchłanianie substancji i w miarę możliwości usunąć jak najwięcej nieczystości. Potrzebujemy odkurzacza piorącego – odkurzacz piorący do kanap i do dywanów możemy kupić w każdym sklepie AGD, lub wypożyczyć, jeśli będzie to tylko okazjonalne użycie – zdecydowanie polecamy drugi wariant. Pranie tapicerki narożnika wymaga dobrego środka piorącego, ciepłej wody i nieco poświęcenia przy pracy. Przed rozpoczęciem pracy sprawdźmy w najmniej widocznym miejscu jaka jest reakcja na pranie narożnika w domu. W przypadku niepożądanych odczynów należy wstrzymać pranie narożnika i skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się czyszczeniem mebli tapicerowanych.

Zobacz też:  Jaki kolor pasuje do szarego? Wszystko co powinieneś wiedzieć.

Jak działa odkurzacz piorący do kanap?

Odkurzacz piorący spryskuje powierzchnię narożnika roztworem wody i detergentu, natomiast ssawka błyskawicznie odsysa 90% roztworu, który zawiera już mieszankę zabrudzeń. Czynność należy powtarzać kilkukrotnie, szczególnie w miejscach o większych zabrudzeniach, na plamach, lub w obszarze bardziej zabrudzonego siedziska. Proszę pamiętać o jak najdokładniejszym wyssaniu płynu z powierzchni kanapy narożnej, usuwamy maksymalną ilość zanieczyszczeń i pozostawiamy narożnik jak najbardziej suchy.

Czyszczenie narożnika – zrób to sam 17
Firmy sprzątające i pranie narożnika cena.

Nie oszukujmy się, profesjonalista wszystko zrobi lepiej od nas, więc warto wziąć pod uwagę zlecenia prania narożnika firmie sprzątającej. Za czyszczenie narożnika cena w zależności od lokalizacji powinna wynieść od 150 zł do 450 zł, liczy się wielkość mebla, oraz stopień w jakim jest brudny narożnik. Zdecydowanie odradzamy najtańsze ogłoszenia osób piorących – zazwyczaj to niewyszkolone osoby z odkurzaczem, które brakiem wiedzy i doświadczenia mogą zniszczyć nam nasz ulubiony mebel w salonie.

Czyszczenie narożnika – zrób to sam 18
Nowoczesne tkaniny na narożniki – polecamy tkaniny zmywalne.

Obecna technologia daje nam wiele możliwości również w produkcji mebli. Każdy producent narożników oferuje tkaniny zmywalne, o właściwościach hydrofobowych, które ograniczają wchłanianie cieczy i pozwalają dłużej zachować kanapy w czystości. Proponujemy tkaniny welurowe MONOLITH, CASABLANCA, lub drobne plecionki takie jak SAWANA.

 

 

 

Może Cię także zainteresować: