Plama na kanapie – jak wyczyścić?

Plama na kanapie

Kanapa to nieodłączne wyposażenie naszego salonu. Jest przez nas na co dzień bardzo często użytkowana, z tego powodu zdarza się, iż może się pobrudzić. Zatem w jaki sposób szybko pozbyć się uciążliwej plamy na kanapie?

Nieatrakcyjna plama na tapicerce może oszpecić nawet najładniejszy mebel. Dlatego tak istotne jest, aby w miarę możliwości jak najszybciej się jej pozbyć. Więc w jaki sposób możemy ją szybko usunąć?

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się plamy z kanapy jest posypanie zabrudzonego miejsca mąką ziemniaczaną lub też talkiem. Jest to idealny sposób na pozbycie się w szczególności tłustych zabrudzeń. Jeżeli jest to plama dość świeża, z pewnością wspomniany sposób wystarczy. Jednak jeśli takie zabrudzenie odkryliśmy po długim czasie, musimy użyć bardziej agresywnych środków. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie między innymi alkohol lub też rozpuszczalnik. Kolejno efekt może być jeszcze lepszy jeżeli użyjemy specjalnego środka do prania tapicerki. Jednakże powinniśmy uważać, aby mocny alkohol nie odbarwił naszej kanapy.

Na naszych kompletach wypoczynkowych bardzo często rozlana jest także kawa. Najlepszym sposobem na pozbycie się takich plam jest wykonanie 5% lub też 10% roztworu z kwasku cytrynowego. Z pewnością po nałożeniu wspomnianego roztworu na zabrudzoną kanapę plama będzie tylko przykrym wspomnieniem. Uporczywe plamy z kanapy możemy także spróbować usunąć za pomocą mleka lub też gliceryny, a także pasty do zębów. Domowych sposobów jest bardzo wiele. Warto pamiętać, iż jeżeli jeszcze dodatkowo zastosujemy środek do czyszczenia tapicerek, efekt może być oszałamiający.

Warto pamiętać, iż jeżeli nasza plama na kanapie za pomocą delikatnych detergentów nie chce zejść, wcale nie musimy kupować drogich środków chemicznych. Istnieje bardzo wiele domowych metod, za pomocą których bardzo szybko pozbędziemy się uporczywych plam z naszego kompletu wypoczynkowego.