Narożnik sprężyny kieszeniowe – czyli jaki?

Kanapa narożna na sprężynach w stosunkowo krótkim okresie czasu zyskała wielu fanów. Jest to spowodowane wieloma zaletami takiego rozwiązania. Współczesne narożniki na sprężynach możemy podzielić na trzy rodzaje- mają one różną dynamikę siedziska, co ma bezpośredni wpływ na wygodę w naszym salonie. Największa popularnością cieszy się narożnik ze sprężynami kieszeniowymi. Ich budowa jest dość charakterystyczna, bowiem sprężyny są w stanie uginać się jedynie w miejscu nacisku. Taka technologia wykorzystywana jest w modelach wysokiej klasy. Kolejnym rodzajem są narożniki na sprężynach typu bonnel. Siedziska te wyróżniają się tym, że oddziałują one z większą mocą, jeśli wywiera się na nich większy nacisk. Ostatnim rodzajem są narożniki na falistych sprężynach. Skutecznie zwiększają sprężystość całego narożnika.

Jakie aspekty mają znaczenie podczas wyboru narożników sprężynowych?

Narożnik sprężyny kieszeniowe każdorazowo musi być starannie dobrany. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć przykrych incydentów, w wyniku których chcielibyśmy zmienić mebel na inny. Narożnik na sprężynach kieszeniowych powinien być możliwie najbardziej praktyczny. Współczesne egzemplarze nie pełnią jedynie funkcji dekoracyjnej. Są one również świetnym miejscem do wypoczynku w dzień, a także wygodnym łóżkiem w nocy.

Narożnik z funkcją spania na sprężynach kieszeniowych to rozwiązanie godne uwagi, jeśli co jakiś czas odwiedzani jesteśmy przez gości. Tego typu meble z reguły są intensywnie wykorzystywane w salonach. Dlatego też wybór powinien być odpowiednio przemyślany. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary pokoju. Jeśli jest on niewielki, warto zakupić nieco mniejsze narożniki. Nie chodzi jedynie o obwód, ale także głębokość, szerokość i wysokość siedziska. Kolejnym parametrem jest miękkość mebla i jego wyprofilowanie. Narożnik z funkcją spania na sprężynach powinien być w odpowiedni sposób wyeksponowany. Nieodpowiedni dobór do mebli lub akcesoriów dekoracyjnych może spowodować, że narożniki nie będą atrakcyjne pod względem wizualnym.

Zobacz też:  Duży narożnik do salonu z funkcją spania

Sprężyny kieszeniowe jako sposób na maksymalizację komfortu? 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że narożnik rozkładany sprężyny kieszeniowe przez wielu uznawany jest za jeden z wygodniejszych. Jest to spowodowane rodzajem użytych sprężyn. Tego typu meble to niemalże gwarancja stworzenia przestrzeni wypoczynkowej dla rodziny i dla odwiedzających nas gości. Konstrukcja danej kanapy ma duże znaczenie.

Przykładowo od jakości wykonania ramy może zależeć poziom odczuwanego komfortu podczas użytkowania. Kolejną ważną kwestią jest konstrukcja siedziska. Narożnik ze sprężynami kieszeniowymi wyróżnia się tym, że nawet jego intensywne użytkowanie nie powoduje powstawania pogłębień, czego zupełnym przeciwieństwem mogą być egzemplarze piankowe. Sprężyny kieszeniowe umieszczane są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu działają w sposób niezależny od siebie.

Może Cię także zainteresować: