Salon z aneksem kuchennym 20m2

Salon z aneksem kuchennym 20m2

Pierwsze własne mieszkanie to w przypadku większości młodych ludzi kawalerka o powierzchni między 35 a 45 metrów kwadratowych. Mówi się “ciasne, ale własne”. Odpowiednia aranżacja wnętrz pozwoli jednak tak optycznie powiększyć przestrzeń, że nawet najmniejszy salon w małym mieszkanku może okazać się przytulny i przestronny.

Jasne barwy optycznie zwiększają przestrzeń

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2? To wcale nie tak mała przestrzeń, a umiejętnie zagospodarowana będzie naprawdę ładnym i użytecznym pomieszczeniem, wprost idealnym dla spotkań towarzyskich. Pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę to kolor ścian. Biele, różne odcienie szarości i jasne pastelowe kolory optycznie powiększać będą przestrzeń. Przy aranżacji małych salonów powinno unikać się granatów, czerwieni i mocnych zieleni. Dla osób, które chcą jednak czegoś więcej niż tylko jasna ściana – poleca się fototapety. Ładny, otwarty krajobraz nada pokojowi indywidualnego charakteru i sprawi, że będzie on wyglądał na większy.

Jak połączyć kuchnię z salonem?

W przypadku, gdy kuchnia jest otwarta i znajduje się w jednym pomieszczeniu z salonem, warto choćby symbolicznie ją odgrodzić i wytyczyć miejsce typowe do gotowania. Tutaj z pewnością przyda się mała wyspa, na przykład wąski stół z parą krzeseł. Może on od razu pełnić funkcję jadalną. Dobrym rozwiązaniem jest też wysoki stolik i krzesłami typowo barowymi, tak zwanymi hokerami. To rozwiązanie idealne dla młodych osób, które zapraszają do siebie często znajomych.

Wypoczynek do zadań specjalnych

Ważnym elementem każdego salonu jest kanapa. W małych pokojach dobrze sprawdza się narożnik z funkcją spania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które bardzo przydaje się w przypadku nocowania gości. Narożnik jest w stanie zapewnić miejsce siedzące dla minimum czterech osób. Obecnie modne są kanapy, które mają dodatkową przestrzeń do przechowywania w oparciach. Najmodniejsze kolory to obecnie szary, brązowy i beżowy. Narożnik może być także ustawiony tyłem do strefy kuchni, stanowiąc element odgradzający to miejsce od reszty salonu.

Zobacz też:  Fotel rozkładany do spania tanio
Może Cię także zainteresować: