Trendy meblarskie na 2016 rok

Trendy meblarskie 2016Czy najmodniejsze meble w 2016 roku dalej będą nowoczesne? A może powrócimy to stylistyki sprzed kilkudziesięciu lat? Dowiedz się z artykułu.

Wnętrza powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Te zasady nie zmieniają się od lat i nie zmienią się także w tym roku. Zmiany dotkną głównie detali. Nowoczesne wzornictwo zostanie uzupełnione przez elementy kolorowe i metaliczne. Część kolekcji będzie miała także nieco nostalgiczny charakter.

Powrót do przeszłości? Tak i nie

W branży mówi się, że bardzo nowoczesne, wręcz futurystyczne meble ustąpią teraz pola meblom przypominającym te z lat 60. XX wieku. Nadchodzi więc moda na styl vintage. Nie zrezygnujemy przy tym z zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Nie należy się więc obawiać, że wrócimy do epoki PRL i topornych meblościanek. Mieszkanie w dalszym ciągu będzie musiało być wygodne.

Diabeł tkwi w szczegółach

Projektanci mebli w sezonie 2016 skupią się głównie na odpowiednich okuciach. Będą one prezentować się niezwykle atrakcyjne, a jednocześnie poprawią wygodę użytkowania mebli.

Odpowiednio dobrane okucia sprawią, że nawet najbardziej masywne elementy będą się lekko przesuwać i otwierać. Bardzo często stosowane będą także amortyzatory siły zamykania. Dzięki nim szuflady przestaną irytująco trzaskać.

Coraz większą popularność zyskują także organizatory przestrzeni w szufladach czy elektryczne windy opuszczające szafki i blaty do pożądanej wysokości.

Trendy meblarskie na 2016 to także stylowe dodatki w postaci klamek czy uchwytów w nietypowej, zaskakującej stylistyce. Wszystko to ma jednocześnie podkreślać charakter wnętrz i poprawiać ich funkcjonalność.

Co z tą nostalgią?

Wspomnianego już ducha lat 60. przywołają dodatki w stylu vintage – krzesła, fotele czy stoliki kawowe. Tego typu elementy wyposażenia doskonale będą pasować do minimalistycznych wnętrz. W takim układzie będą centralnym elementem wystroju pomieszczenia.

Trendy meblarskie na 2016 rok to także oświetlenie. Dalej królować będą żarówki LED zamontowane w meblach. Znajdą one zastosowanie w każdym pomieszczeniu, np. nad blatem w kuchni, przy lustrze w łazience czy szafach.

Wielofunkcyjność i ekologia na topie

W meblach na 2016 popularnością będą cieszyły się rozwiązania wielofunkcyjne idealne do małych pomieszczeń. Biurko-łóżko, stolik-schowek, blat-stolik to tylko przykłady tego typu rozwiązań. Im więcej przestrzeni uda się zaoszczędzić, tym lepiej.

W trendach meblarskich na 2016 rok znajdziemy także wiele rozwiązań nawiązujących do ekologicznego stylu życia. Będzie to dotyczyć zarówno stylistyki, jak i materiałów, z których będą produkowane meble.

Na topie będą naturalne wykończenia, np. z drewna czy filcu. Bardzo modne będą także kolory ziemi i ekologiczne dodatki: miękkie poduszki, koce na bazie lnu, wełny lub dzianiny. Tego typu dodatki będą idealnie pasować do surowych wnętrz skandynawskich.

Postaw na jakość i nowoczesność

Kupując meble w 2016 decyduj się na solidnie wykonane i nowoczesne rozwiązania. Będziesz miał wówczas pewność, że zakup będzie udany, a pomieszczenie zyska wyjątkowy charakter.