Aranżacje przedpokoju wąskiego

Arananżacje przedpokoju wąskiegoAranżacje przedpokoju wąskiego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników magazynów wnętrzarskich i internautów przeglądających strony o wystroju wnętrz. Poszukują oni inspiracji do urządzenia nieustawnych, małych korytarzy w sposób estetyczny i funkcjonalny. Oto najczęściej wykorzystywane pomysły.

Triki optyczne

Na prezentowanych na łamach czasopism i w Internecie zdjęciach ciekawych aranżacjach przedpokoju wąskiego, można dostrzec powtarzające się motywy i rozwiązania. We wnętrzach takich bardzo często stosuje się proste tricki optyczne, dzięki którym korytarze wydają się nieco szersze lub większe.

Można wśród nich wymienić między innymi:

  • wielkopowierzchniowe lustra bez ramek, które powielają przestrzeń, optycznie ją powiększając;
  • dominację jasnych kolorów (biel, szarość, ecru, błękit) na ścianach i w dużych elementach wyposażenia;
  • malowanie krótszych ścian w poziome pasy i/lub stosowanie płytek czy chodników i dywaników tworzących poziomej orientacji wzory, wyrównujące proporcje wnętrza.

Praktyczne aranżacje przedpokoju wąskiego

Małe i wąskie korytarze przedstawiane na fotografiach w magazynach i serwisach o aranżacji wnętrz, urządzane są dwójnasób. Z jednej strony, obserwuje się ograniczanie ilości mebli i dodatków do niezbędnego minimum, a z drugiej, maksymalne wykorzystywanie dostępnej w przedpokojach przestrzeni.

  1. Pierwsza strategia aranżacyjna stawia na rezygnowanie z mebli na rzecz skromnego wyposażenia, mającego spełniać tylko podstawowe funkcje. W przedpokojach urządzanych w ten sposób, umieszcza się np. pojedyncze designerskie wieszaki (najczęściej ścienne), małe ławo-skrzynie z pojemnikami do przechowywania butów i innych potrzebnych rzeczy czy skromne półki na drobiazgi takie jak klucze bądź gazety.
  2. Drugi sposób na aranżacje przedpokoju wąskiego, zakłada umieszczenie w nim tylu mebli do przechowywania, ile to tylko możliwe. W wąskich korytarzach urządzanych tą metodą, pojawiają się pojemne i funkcjonalne pawlacze oraz meblościanki i szafy wnękowe pod wymiar, wykonywane na indywidualne zamówienie.

Liczne aranżacje przedpokoju wąskiego, które można oglądać w internecie i prasie, bazują na podobnych rozwiązaniach funkcjonalno-estetycznych. Stosuje się w nich albo minimum mebli, albo maksimum, ale takich wykonywanych na indywidualne zamówienie. Całość uzupełnia się trickami optycznymi, dzięki którym wnętrze wydaje się szersze lub większe.

Zobacz też:  Jak urządzić balkon? - ciekawe i niedrogie pomysły
Może Cię także zainteresować: