Narożnik ciemnoszary – pomysły na aranżację szarego salonu

Odcienie szarości to kolory spokoju, stabilności, sukcesu i nabytego doświadczenia. Ciemnoszary narożnik w salonie to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, ciemne tkaniny nie są tak podatne na zabrudzenia, a jednocześnie odcienie szarości świetnie komponują się z szeroką paletą kolorów w salonie.

Narożnik ciemnoszary – pomysły na aranżację szarego salonu 17

Ciemnoszary narożnik z jakimi kolorami łączyć?

Kolor szary od zawsze świetnie rozumie się z czernią i z bielą. Ciemnoszary narożnik będzie współgrał z jasnoszarymi ścianami i wypełni salon z melanżowymi kolorami ścian. Interesującą propozycją może był odważne łączenie szarości z jaskrawymi dodatkami w salonie. Żółte dekoracje, pomarańczowe poduchy, lub odważna czerwona narzuta nada salonowi niepowtarzalnego charakteru i wypełni dawką pozytywnej energii. Zachęcamy do tworzenia własnych, czasem nieoczywistych zestawień światła i kolorów. Nie musimy kierować się określonymi schematami, ani trzymać się sztywnych ram w urządzaniu mieszkania, czy też domu. Warto postawić na indywidualne potrzeby, poeksperymentować z wyposażeniem wnętrz, dać upust swoim otwartym myślom i pozwolić sobie na osobiste zaprojektowanie własnej i wyjątkowej przestrzeni w domu. Narożnik ciemnoszary może być zakupem, który pomoże Ci rozwinąć swoją zdolność do projektowania wnętrz.

Szary kolor w domu – dla kogo?

Szary to jeden z uniwersalnych kolorów nawiązujących do wody i ziemi. Szare kolory to pośrednie barwy pomiędzy czernią, a bielą. Delikatne, jasne szarości kojarzone są ze sferą kobiecą, pełną delikatności i empatii, natomiast ciemnoszary narożnik będzie odzwierciedleniem męskości, stabilności i mądrości. Niewątpliwie kolor szary w mieszkaniu będzie odpowiedni dla osób ze stabilną sytuacją życiową, natomiast energiczni młodzi ludzie powinni poszukać dla siebie energicznych, żywych aranżacji.

Narożnik ciemnoszary – pomysły na aranżację szarego salonu 18

Jakie tkaniny wybrać na narożnik ciemnoszary?

Melanżowa plecionka SAWANA dla właścicieli zwierząt, welurowa tkanina wydrofobowa MONOLITH, z której usuniemy praktycznie każde zabrudzenie, modne tkaniny sztruksowe na kanapy, które pokochali Amerykanie, a może gruboziarnista plecionka INARI o najwyższym stopniu odporności na ścieranie? Producenci mebli oferują szeroki wybór tkani o różnych fakturach i właściwościach, każda z tkanin dostępna jest w pełnej palecie kolorystyki. Zamawiając ciemnoszary narożnik określmy, jakie właściwości tkaniny na kanapy są dla nas najbardziej przydatne. Czy szukamy ekskluzywnych tkanin, które się pięknie prezentują, czy raczej chcemy przytulne wnętrze w miękkim materiale na narożniku?

Może Cię także zainteresować: