Przedpokój w stylu skandynawskim

Przedpokój w stylu skandynawskim

Polacy pokochali styl skandynawski. Mieszkania w bieli, z dodatkami naturalnego, jasnego drewna, z lekkimi meblami – tak właśnie coraz chętniej widzimy przestrzeń, w której przytulnie nam się mieszka. Styl ten doskonale sprawdza się w niewielkich mieszkaniach, a takie królują na polskim rynku. Niewielkie M3 w blokowisku – niestety jest to codzienność wielu z nas. Gdy pomieszczenie jest niewielkie, prostota, jasne kolory oraz funkcjonalność stylu skandynawskiego jest jak znalazł. Dziś podpowiemy, jak urządzić najtrudniejsze pomieszczenia w niewielkich mieszkaniach: przedpokoje, w stylu skandynawskim.

Styl skandynawski idealny dla małego przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie na wpół gospodarcze, na wpół stricte reprezentatywne. To właśnie od przedpokoju rozpoczyna się zwiedzanie naszego domu. Warto, aby mimo wszystko była to wizytówka naszego mieszkania, a także nas samych. Warto też, abyśmy my sami byli już dobrze nastrojeni od wejścia – wnętrze przedpokoju nie powinno nas przytłaczać, odrzucać ani tym bardziej powodować odrazy.

Jakie meble wstawić do przedpokoju w stylu skandynawskim?

Jasne, lekkie meble w stylu skandynawskim: z białą luz jasnoszarą okleiną, duże przeszklone powierzchnie i sprzęty umieszczone na cienkich drewnianych nóżkach – to wszystko sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe.

Jakie ozdoby do przedpokoju w stylu skandynawskim?

Dodatkowo, przedpokój w stylu skandynawskim to także przedpokój zielony. Nie obawiajmy się wrzucić do niego kawałka kwiatka. Jasna doniczka o jednolitej fakturze i barwie, intensywnie zielone liście i oszczędne formy wokół: to kwintesencja stylu skandynawskiego. Dla ozdoby, do przedpokoju w stylu skandynawskim można wstawić obrazy, jednak należy unikać tutaj intensywnie barwionych abstrakcji lub krajobrazów Mazowsza. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się na przykład ołówkowe szkice.

Przedpokój a reszta mieszkania

Aranżując przedpokój w stylu skandynawskim należy mieć na względzie oczywiście to, w jakim stylu urządzone są pozostałe wnętrza w naszym mieszkaniu. Jeśli nasza kuchnia jest w stylu prowansalskim, wówczas dzikość i surowość natury ukazana w stylu skandynawskim nie wypadnie korzystnie na takim tle. Dodatkowo, jeśli w pozostałej części mieszkania znajdują się przestrzenie bardzo bogate w ozdoby, a nawet wręcz zagracone, wówczas przedpokój w stylu skandynawskim będzie wyglądał niekorzystnie. Na takim tle może wypadać zbyt surowo lub wręcz ubogo. Dlatego podchodząc do tego stylu, należy mieć już plan na to, jak będzie wyglądało całe mieszkanie.

Zobacz też:  Malowanie mebli na biało
Może Cię także zainteresować: